Jesteśmy razem z Joanną

Troje starszych studiuje, najmłodsze uczęszczają do szkoły podstawowej. Rodzina nigdy nie wyciągała ręki po pomoc. Niestety, Joanna zachorowała na nowotwór nerki, przeszła cztery operacje. Choroba jednak zaatakowała ponownie: pojawiły się przerzuty.

Onkolog, prof. Cezary Szczylik zaproponował kolejną terapię, bardzo kosztowną: 18 tys. zł miesięcznie. Koszt leczenia przekracza możliwości finansowe rodziny.

Tym bardziej, że straciła pracę: pracodawca nie przedłużył umowy czasowej, dowiedział się jak bardzo jest chora. Teraz nie ma żadnych świadczeń.

Nigdy nie prosiła o pomoc, nie potrafi ła tego robić. Odwagi dodały jej koleżanki, które postanowiły wesprzeć Joannę. W Caritas Diecezji Siedleckiej zostało założone konto na leczenia Joanny Besaraba. Gmina udzieliła jej zasiłku celowego przez trzy miesiące w wysokości 680 zł.

– Mam marzenie: chciałabym pracować, wychowywać dzieci, i być wsparciem dla rodziny – wyznaje Joanna. Apelujemy do ludzkich serc, aby wsparli tę dzielna kobietę! Liczy się każda złotówka.

Konto Caritas Diecezji Siedleckiej: Bank Spółdzielczy O/Siedlce

PL 78 9194 0007 0027 9318 2000 0010

z dopiskiem: BESARABA JOANNA