Robert Gmitruczuk wicewojewodą lubelskim

Wojewodą lubelskim został, decyzją premier Beaty Szydło, dr hab. Przemysław Czarnek, pracownik naukowy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Szybko zaczął kompletować swój zespół. Na stanowisko wicewojewody desygnowano przedstawiciela Południowego Podlasia – Roberta Gmitruczuka.

– To dla mnie wielki zaszczyt i zobowiązanie. Czeka nas ciężka praca na rzecz mieszkańców regionu. Województwu lubelskiemu, Południowemu Podlasiu, trzeba wreszcie przywrócić właściwą pozycję i znaczenie. Jednym z ważnych punktów programu Prawa i Sprawiedliwości jest podniesienie poziomu życia mieszkańców Polski wschodniej, wyrównania szans z innymi regionami kraju. Wierzę, że damy radę i w ciągu kilku lat efekty działań rządu, który reprezentujemy w województwie, będą wyraźnie zauważalne dla wszystkich – mówi nam Robert Gmitruczuk.

Nowy wicewojewoda, mimo młodego wieku, jest bardzo doświadczonym samorządowcem i pracownikiem administracji publicznej. Robert Gmitruczuk, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, był m.in. zastępcą wójta w gminie Wohyń, sekretarzem gminy Kodeń i dyrektorem bialskiej delegatury Urzędu Wojewódzkiego. W ostatnich wyborach samorządowych zdobył mandat radnego powiatu radzyńskiego. Pierwszy rok kadencji stał pod znakiem ogromnej aktywności samorządowca, który poprzez konsekwentną i twardą postawę wywalczył m.in. pieniądze na remont drogi Wiski – Walinna – Kolembrody.

Robert Gmitruczuk od 2011 roku blisko współpracował z senatorem Grzegorzem Biereckim, będąc dyrektorem biura parlamentarzysty. To właśnie on pośredniczył w wielu ważnych dla mieszkańców sprawach, które stawiał na forum Senatu Grzegorz Bierecki.

– Robert to człowiek mocno zaangażowany w sprawy regionu, życzliwy ludziom, umiejętnie łączący wiedzę z praktyką. Jest doktorantem prof. Zbigniewa Cieślaka. Przez wiele lat nabywał doświadczenia, na różnych stanowiskach w administracji samorządowej. Żal mi tracić tak zdolnego i pracowitego współpracownika, ale z drugiej strony: trudno o lepszy wybór – mówi senator Grzegorz Bierecki.

Nowy wicewojewoda mieszka w Komarówce Podlaskiej. Jest żonaty, ma dwoje dzieci. Interesuje się historią, rolnictwem, pasjonują go aspekty prawne administracji samorządowej.