Kandydaci do tytułu człowieka roku 2015

o. Bernard Briks, proboszcz parafii kodeńskiej do 2015 r.

Za zaangażowanie we współpracy z realizatorami „Błogosławionej winy”, filmu będącego wyrazem dumy Podlasian ze swej historii, świadectwem przywiązania do wartości, a także najlepszą formą promocji regionu w kraju i na świecie.

Barbara Barszczewska, specjalista II stopnia ginekologii – położnictwa, lekarz medycyny estetycznej

Za akcję bezpłatnych badań cytologicznych dla pań powyżej 65. roku życia; skorzystało z nich ponad 250 pań z powiatów bialskiego, radzyńskiego i parczewskiego.

Jacek Danieluk, burmistrz Terespola

Jest samorządowcem, który potrafi działać ponad politycznymi podziałami, czego dowodem jest m.in. współpraca z senatorem Grzegorzem Biereckim (wspólne wystąpienia w sprawie map zagrożenia powodziowego).

ks. kanonik Marian Daniluk, proboszcz parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Białej Podlaskiej

Za pełną poświęcenia służbę kapłańską, bogatą działalność społeczną, charytatywną i kulturotwórczą oraz ogromny wkład w integrację lokalnej społeczności w duchu prawdy i dobra.

ks. kanonik Andrzej Kieliszek, proboszcz parafii Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim

Za pełne poświęcenia kapłaństwo, zaangażowanie społeczne oraz trwanie na straży wartości. Propagator solidarności nie tylko przez duże „s”, tworzącej most między silnymi a tymi, którzy z różnych względów nie radzą sobie w życiu.

Mecenas Główny Gali: Poczta Polska i SKOK Ubezpieczenia Partner Gali: Aplitt S.A.

Gala „Człowiek Roku 2015 Tygodnika Podlaskiego” połączona z balem karnawałowym, nad którym jak co roku patronat honorowy objął senator Grzegorz Bierecki, tradycyjnie odbędzie się w ostatnią sobotę karnawału, 6 lutego 2016 r w bialskiej restauracji „Skala” (ul Artyleryjska 1). Impreza rozpocznie się o godzinie 20:00.

Dwuosobowe zaproszenia w cenie 300 zł dostępne są w redakcji „Tygodnika Podlaskiego” (ul. Francuska 136) oraz w restauracji „Skala” (ul. Artyleryjska 1).