Koncert szwedzkiego saksofonisty w Veronie

Goran Larsen pochodzi ze szwedzkiej Uppsali. Gra na saksofonie tenorowym i sopranowym. Po raz pierwszy w Polsce pojawił się w roku 1966 i powracał do naszego kraju ponownie w 2003 i 2013, grając koncerty w Gdańsku, Sopocie i Gdyni.

Jednym z efektów jego wizyt w naszym kraju jest płyta pt. „Alone Together”, nagrana w kwartecie razem z polskimi jazzmenami. W Białej Podlaskiej saksofonista wystąpi w towarzystwie czołowego europejskiego wibrafonisty prof. Karola Szymanowskiego, wykładowcy Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, twórcy unikatowej sześciopałkowej techniki gry na wibrafonie i wykorzystujący ją jak nikt dotąd na świecie.

Na kontrabasie zagra bialski muzyk Jarosław Michaluk, od lat związany z zespołem Szymanowskiego Open Trio, za perkusją zasiądzie kolega Michaluka z Jazz Trio – Radosław Żyła Bialski koncert należy do trasy koncertowej szwedzkiego muzyka, która obejmuje m.in. Warszawę oraz toruński Jazz Od Nowa Festival.

Zapraszamy 28 lutego godz.19.30 do restauracji Verona (ul. Janowska 4/8). Bilety w cenie 40 zł są już dostępne w przedsprzedaży.