Bądź eko i żyj wygodnie!

Ekologia to słowo powtarzane dziś niemal przy każdej okazji. Wszyscy wiemy, że o przyrodę wypada dbać, że potrzebuje ona naszej pomocy. Rzadko jednak dostajemy do ręki rozwiązania, pozwalające nam wcielić słowa w czyn. Tymczasem, w dobie Internetu, kiedy wielu z nas posiada dostęp do poczty elektronicznej, można po prostu ograniczyć tradycyjną, odbywaną w formie papierowych listów korespondencję.

Ekologia, oszczędność, wygoda

Właśnie dlatego Kasa Stefczyka wysyła w marcu do wszystkich Członków, otrzymujących wciąż tradycyjne wyciągi, formularz dzięki któremu można zrezygnować z „papieru”. Prosty formularz będzie on dołączony do wyciągu. Wystarczy wypełnić odpowiednie rubryki, włożyć do załączonej koperty i wysłać za darmo pocztą – nie trzeba nawet kupować znaczka.

W wyniku rezygnacji z otrzymywania wyciągów papierowych, miesięczne zestawienie będzie dostarczane zgodnie z zaznaczona opcją – przez pocztę elektroniczną (należy wtedy podać swój adres e-mail) lub dzięki usłudze e-skok (po zalogowaniu się do niej będzie można pobrać gotowe zestawienie). Oczywiście stosowną dyspozycję można też w każdej chwili złożyć w placówce Kasy.

Proponowane przez Kasę rozwiązanie ma wiele zalet. Nie tylko chronimy w ten sposób przyrodę, ale też sprawiamy, że korzystanie z usług finansowych staje się wygodniejsze.

Najważniejsze korzyści, jakie daje rezygnacja z papierowych wyciągów to:

• oszczędność czasu – wyciąg elektroniczny dostaje się szybciej, niż papierowy, wysyłany tradycyjną pocztą,
• pewność i wygoda – taki wyciąg trafia prosto na wskazany adres e-mail lub do serwisu e-skok, gdzie zawsze jest dostępny,
• bezpieczeństwo – nasze dane są chronione, nie ma nawet najmniejszej możliwości, że ktoś niepowołany będzie miał do nich dostęp,
• ekologia – rezygnując z papierowych wydruków chroni się lasy,

Koniecznie sprawdź e-skok!

Najwygodniejszą formą korzystania z usług Kasy bez mnożenia zbędnych papierów jest system e-skok. To nowoczesna usługa internetowa, dająca m.in. szybki dostęp do rachunku osobistego, pozwalająca na podgląd salda pożyczkowego czy otwarcie wybranej lokaty. Bez wychodzenia z domu i 24 godziny na dobę można także ustawić limity wykonywanych przez e-skok transakcji a także wykonać przelewy, np. za prąd, gaz, telefon czy zakup towarów w sklepie internetowym. Za przelewy dokonywane drogą elektroniczną nie jest pobierana żadna opłata (z wyjątkiem tych do ZUS i US) – to duże ułatwienie i oszczędność. Większość spraw można po prostu załatwić z domu lub z dowolnego miejsca, gdzie jest dostęp do sieci internetowej.

""

Jeżeli nie korzystacie jeszcze z usługi e-skok, polecamy przekonać się, jak ona działa. Na stronie www.e-skok.pl można uruchomić wersję demo (testową) i sprawdzić, w jaki sposób wykonać przelew, założyć wybraną lokatę, ustawić powiadomienia o zdarzeniach na rachunku, zmienić limity wykonywanych przez e-skok transakcji czy pobrać wyciąg z konta.

Żeby aktywować usługę e-skok wystarczy podpisać umowę w placówce Kasy Stefczyka. Pracownicy Kasy przekażą instrukcję pierwszego logowania do usługi i odpowiedzą na wszystkie pytania. Uwaga: usługa e-skok dostępna jest do wybranych rachunków.

Więcej informacji o e-skok na stronie www.e-skok.pl, a także pod nr infolinii 801 800 100 lub 58 782 95 00 (koszt wg taryfy operatora).

Sprawdź też stronę www.kasystefczyka.pl.