Spiżarnia teatralnych smaków

W ciągu trzech wieczorów zaprezentowały się: Teatr Straszydełka (Ulan Majorat), Teatr Sylaba (Biała Podlaska), Teatr Satyry Zielona Mrówka Lublin), Teatr Poezji (Łuków), Teatr Już kończymy (Radzyń Podlaski), Teatr Nemno (Rzeszów), Teatr Duet Męski bez Nazwy (Cyców) oraz Mateusz Nowak (Lublin).

Dyrektor Radzyńskiego Ośrodka Kultury Paweł Żochowski stwierdził, iż pomysł organizacji spotkań z teatrem narodził się po przyjeździe ich pomysłodawczyni – Ewy Śliwińskiej z „Wyżyny Teatralnej” czyli Ogólnopolskich Spotkań Teatrów i Monodramistów. – Zaproponowała, by zrobić podobne wydarzenie w Radzyniu ale w zimie, ponieważ jest to czas niszy Scena ze spektaklu Teatru Satyry Zielona Mrówka fot. radzyninfo.pl

teatralnej. Bez wahania wyraziłem zgodę – wspominał Paweł Żochowski. Ewa Śliwińska podkreśliła rolę Henryka Kasperczaka, głównego instruktora do spraw teatru Wojewódzkiego Ośrodka Kultury, który zaproponował, żeby zorganizować przegląd i warsztaty, kończące ferie zimowe w województwie lubelskim. Jest nadzieja, że teatralna spiżarnia na stałe wpisze się w kalendarz imprez kulturalnych Radzynia, czego organizatorzy nie ukrywali, żegnając licznie zgromadzoną publiczność: Do zobaczenia za rok!