Międzynarodowo w Zalesiu

Podczas oficjalnego otwarcia imprezy odczytany został list, jaki na ręce organizatorów przesłał senator Grzegorz Bierecki, wspierający działania, które propagują Południowe Podlasie na arenie krajowej i międzynarodowej. Tegoroczna edycja zakończyła się sukcesem organizacyjnym.

– Padł rekord. W tegorocznej edycji wystartowało o 150 zawodników więcej niż w poprzedniej, a zawody cechował bardzo wysoki poziom sportowy. Wszystko to dzięki wsparciu władz gminy, powiatu, sponsorom oraz innych osób, z senatorem Biereckim na czele – relacjonuje Franciszek Szabluk, główny organizator imprezy.

Dla gminy Zalesie to nie pierwszyzna promować sport i brać na swoje barki sportowe wyzwania.

– Sport w naszej gminie jest bardzo poważnie traktowany. Mamy wiele obiektów i – co ciekawe – powstałych w większość w okresie kiedy nie było wsparcia programów unijnych. Ta impreza to wisienka na torcie popularyzacji sportu w naszej gminie. Ogromna w tym zasługa Franciszka Szabluka, my jako samorząd staramy się mu jedynie pomagać – informuje wójt gminy Zalesie Jan Sikora.

Ledwie ostatnia sztanga dźwigana w zawodach opadła na stojak, a organizatorzy już myślą o kolejnych imprezach. – Nie wyobrażam sobie, by w przyszłym roku zawody nie odbyły się.To rozwijająca się impreza – twierdzi Szabluk. – Być może Mistrzostwa Polski mogą być rozegrane w innym miejscu, ale Grand Prix w Zalesiu odbędzie się na pewno – dodaje.

Warto podkreślić, że gmina otrzymała nie tak dawno po raz drugi nagrodę „Sportowa gmina”. Zalesie było najmniejszą gminą, która odebrała to wyróżnienie.