Radzyń talentami stoi

Portrety fotograficzne wykonane przez Julię Targońską, Oliwię Wlizło, Klaudię Miszczuk i Dominikę Matuszewską, podopieczne Janusza Wlizły z radzyńskiego Klubu Miłośników Fotografii ZOOMIK zostały zakwalifikowane na finałową wystawę XV edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego Portret 2016.

Będą rywalizowały o zwycięstwo w gronie 99 najlepszych prac, wybranych przez jury na wystawę spośród ponad tysiąca zdjęć. Atrakcyjna pula nagród zachęca do udziału w tym konkursie wielu doświadczonych fotografików. Wybrane przez jury prace broniły się same, nie były opatrzone wiekiem autorów, a radzyńskie finalistki – wychowanki Janusza Wlizły mają… 10 – 14 lat!

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II zaś po raz kolejny zdobyli laury w fi nale V Ogólnopolskich Mistrzostw Młodych Mechaników,. Mistrzami zostali Damian Siwek i Kamil Rakowski, uczniowie 3 klasy, a na drugim stopniu podium stanęli ich starsi koledzy: Kamil Hryć i Bartosz Kowalczyk, uczniowie 4 klasy. Do konkursu przygotowywali się pod okiem mgr inż. Wojciecha Mackiewicza, mgr inż. Pawła Leszaka oraz mgr inż. Mariusza Antola. Radzynianie pokonali 458 zespołów z całej Polski, w tym uczniów renomowanych szkół samochodowych.

Podczas finału liczyła się nie tylko precyzja, ale także czas wykonywania zadań, z którymi nawet zawodowy mechanik miałby problem. m.in. diagnostyki układów elektronicznych nowoczesnych samochodów.

W finale IV Wojewódzkiego Konkursu Poprawności Językowej „Mówię i piszę po polsku” wzięły udział dwie uczennice I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim: Julia Kłos, przygotowywana przez p. Renatę Kwasek i Adrianna Gawryszuk, przygotowywana przez p. Małgorzatę Wójcik.

Choć dyktando i tekst poprawnościowy były najeżone trudnościami, Julia Kłos była dziesiąta, Adrianna Gawryszuk zaś zajęła drugie miejsce, co pozwala jej spokojnie spoglądać w przyszłość. Oprócz cennego upominku rzeczowego nagrodą był bowiem indeks na wybrany kierunek studiów prowadzonych przez Instytut Filologii Polskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij