Logo Roku „Wyklętych”

Konkurs ogłosiło Starostwo Powiatowe ze względu na ustanowiony 29 lutego br. przez Radę Powiatu Rok „Żołnierzy Wyklętych” w Powiecie Bialskim, który patronatem honorowym objął prezydent RP Andrzej Duda.

Spośród 36 prac, jakie napłynęły na konkurs, jury wybrało logo wykonane przez Sławomira Walencika. Autor urodzony w 1955 r. w Radzyniu Podlaskim, który od 20 lat zajmuje się zawodowo grafiką komputerową tak wypowiedział się o swej, uhonorowanej nagrodą pieniężną, realizacji:

„Z założenia każda moja praca ma zawierać jak najwięcej treści w syntetycznej formie. Wilki kojarzone zawsze z „Żołnierzami Wyklętymi”, złożone z kilku kresek w dwóch kolorach, symbolizują w moim rozumieniu ofi arę krwi, mroczne czasy, śmierć, krwawe koleje losów, sukcesy i porażki. Oczywiście interpretacji może być bardzo wiele… Zawsze jest tak, że prostota wypowiedzi plastycznej daje więcej możliwości niż doprecyzowanie, które wraz z postępem coraz bardziej ogranicza wyobraźnię.”

Znakiem graficznym Sławomira Walencika będą mogły posługiwać się szkoły oraz organizacje przygotowując przedsięwzięcia odbywające się w ramach Roku „Żołnierzy Wyklętych” w Powiecie Bialskim.