Do szkoły marsz!

Jednak rodzice również nie mają lekko – doskonale wiedzą, ile kosztuje pozornie bezpłatny obowiązek szkolny. Jeżeli jednak dla pierwszych nie ma pocieszenia, to dla drugich Kasa Stefczyka ma propozycję, która z pewnością poprawi im humor.

Na szczęście szkoła się zmienia. Rozpoczyna się reforma, która poprawi cały system edukacji. Jednak jest to długi proces i zanim reforma ta osiągnie zakładane cele, trzeba zaakceptować okres przejściowy. W tym roku również rodziców czekają wydatki, związane z rozpoczynającym się niebawem rokiem szkolnym. Bezpłatne podręczniki nie obejmują wszystkich uczniów, a ci, którzy z nich korzystają, i tak muszą zaopatrzyć się w inne pomoce szkolne, np. zeszyty, piórniki, ekierki, ołówki, kredki. Trzeba jeszcze kupić tornister, strój do WF-u, a nierzadko trzeba też finansować zajęcia dodatkowe. To wszystko kosztuje czasem niemałe pieniądze.

W ubiegłym roku średni koszt wyprawki szkolnej dla dziecka wynosił ponad 800 zł. Jednak to, ile rodzice wyłożą na dziecko, zależy przede wszystkim od tego, na jakim poziomie kształcenia znajduje się ich pociecha.

Należy też na te wydatki spojrzeć jeszcze oczami dziecka – przecież nie każdy np. tornister „nadaje się”, by pójść z nim do szkoły. A rodzice przecież chcą, aby dziecko dobrze czuło się wśród rówieśników, więc są skłonni wydać więcej. Większość rodziców zamierza także posłać swoje pociechy na zajęcia dodatkowe (np. nauki języków obcych, korepetycje czy zajęcia sportowe), a to jest już dodatkowym kosztem, który może miesięcznie może osiągnąć nawet 300 złotych.

W związku z nowym rokiem szkolnym Kasa Stefczyka proponuje ofertę dla Członków Kasy, którzy szukają możliwości finansowania edukacji swoich dzieci. Proponuje skorzystanie z oferty pożyczkowej. Dzięki niej można zrealizować niezbędne potrzeby szkolne, inwestować w dalszy rozwój dzieci, ale także sfinansować bieżące wydatki (w związku z lżejszym po wakacjach portfelem) oraz dalekosiężne plany i marzenia. Aby nie obciążać nadmiernie domowego budżetu, wysokość raty oraz termin ich spłaty w miesiącu zostanie dopasowana do potrzeb i możliwości finansowych Członków Kas.

Początek roku szkolnego nie musi więc rysować się w czarnych barwach. Dzięki Kasie Stefczyka i jej atrakcyjnym propozycjom można znaleźć satysfakcjonujące nas rozwiązanie. Warto sprawdzić propozycję i dopasować ją do swoich potrzeb.

Propozycja Kasy Stefczyka to szybka decyzja kredytowa – wstępna informacja nawet w 15 minut – i jasne zasady spłaty, dzięki którym w łatwy sposób uda się zrealizować plany. Decyzja kredytowa zależy od indywidualnej oceny zdolności kredytowej.

W Kasie Stefczyka można otrzymać Pożyczkę Gotówkową, która ułatwi sfinansowanie potrzeb, związanych z początkiem roku szkolnego. Oto zalety propozycji:

• kwota pożyczki już od 1 tys. zł,
• środki na dowolny cel – zarówno na szkolną wyprawkę, jak i kurs językowy,
• wygodna rata dopasowana zarówno do potrzeb, jak i możliwości finansowych pożyczkobiorców,
• dogodny okres spłaty – już od 4 miesięcy,
•przyjazne zasady spłaty – możliwość ustalenia dnia spłaty miesięcznej raty, np. tuż po otrzymaniu wynagrodzenia