Na co wydamy milion złotych?

12 sierpnia ogłoszona została lista projektów inwestycji zgłoszonych przez bialczan w ramach budżetu obywatelskiego. Znajduje się na niej 51 obiektów. Dominują wśród nich modernizacje ulic i chodników. Są jednak również inne propozycje: montaż oświetlenia na określonych ulicach, budowa parkingów, boiska, placu zabaw dla dzieci, placu fitness, skateparku, parku do street workoutu, ścieżki rowerowej czy plenerowej siłowni.

Na co wydamy milion?

Mnogość potrzeb inwestycyjnych sprawia, że żadna miejscowość nie jest w stanie zrealizować wszystkich w danym roku. Biała Podlaska nie jest tu wyjątkiem. Dlatego powstał budżet obywatelski. Bialczanie zadecydują, na co miasto wyda 1 mln zł. Zrealizowane zostaną te z projektów, które uzyskają największą liczbę głosów.

Kiedy i jak głosować?

Głosowanie rozpoczyna się 27 sierpnia i potrwa do 16 września br. Będą w nim mogli uczestniczyć wszyscy mieszkańcy powyżej 16 roku życia. Zapewne za sprawą tych najmłodszych wpłynęła propozycja budowy skateparku czy parku do street workoutu. I dobrze. Oni również są członkami obywatelskiego społeczeństwa. Każdy zatem bialczanin powyżej 16 roku życia będzie mógł oddać głos na dwie propozycje, jednak pod warunkiem, że nie pochodzą one z tego samego obszaru.

Głosować będzie można w formie elektronicznej, ale również metodą tradycyjną – w urzędzie miasta, szkołach, w Bialskim Centrum Wspierania Przedsiębiorczości oraz administracji BSM Zgoda. O tym, które z projektów zostaną zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego, przekonamy się 24 września br. Środki będą przyznawane kolejnym propozycjom projektów zgodnie z ich wyceną, aż do wyczerpania budżetu przypadającego na dany obszar.