Konto dla każdego studenta!

Kasa Stefczyka to instytucja, która odważnie wychodzi naprzeciw oczekiwań młodzieży i proponuje produkty ułatwiające realizacje jej potrzeb i start w dorosłość. Obecnie na studentów nie należy patrzeć, jak na osoby bez pieniędzy. Kieszonkowe od rodziców, otrzymane stypendia, wynagrodzenie za praktyki czy dorywczą pracę – to wymaga narzędzia, które pozwoli rozsądnie zagospodarować własne środki. W tym pomoże właśnie IKS Classic dla młodych w Kasie Stefczyka, bo dzięki temu rachunkowi młody człowiek zyskuje za darmo wiele funkcjonalności, za które starsi muszą płacić.

Konto i karta płatnicza dla młodych to oferta przeznaczona dla osób, które nie skończyły jeszcze 25 lat, więc jak najbardziej mogą z niej skorzystać studenci lub osoby znajdujące się na początku drogi zawodowej. Jakie zatem korzyści może wyciągnąć z oferty Kasy młody człowiek?

Rachunek dla młodych umożliwia stały dostęp do zgromadzonych środków przez Internet dzięki przejrzystej i prostej w obłudzie bankowości internetowej. Stan konta można łatwo i bez problemu sprawdzić na własnym komputerze czy używając smartfona. Przez Internet szybko można dokonać przelewu czy zapłacić za zakupy w sieci. Przy czym przelewy internetowe (z wyjątkiem do ZUS czy urzędu skarbowego) są darmowe, a ich autoryzacja następuje poprzez wpisanie kodu przysłanego bezpłatnym SMS-em lub dostępnego na karcie kodów.

Do rachunku wydawana jest bezpłatnie karta Visa, która umożliwia zapłatę, również zbliżeniowo, za towary i usługi w punktach handlowo-usługowych, a do kwoty niższej niż 50 zł bez konieczności podawania PIN-u. Karta umożliwia również bezpłatny dostęp do gotówki w każdym bankomacie na terenie Polski oraz dzięki usłudze Visa cash back.

Dodatkową korzyścią dla studenta – pełnoletniego posiadacza rachunku dla młodych wraz z kartą płatniczą, jest możliwość otworzenia linii pożyczkowej. Aby wnioskować o linię pożyczkową w Kasie Stefczyka wystarczy, że w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku o przyznanie linii, na konto posiadacza nastąpi minimum jeden, mający charakter comiesięcznego, wpływ środków. Dzięki linii pożyczkowej student uzyskuje dostęp do środków, z których można skorzystać w każdej chwili – brak pieniędzy na rachunku uruchamia środki w ramach przyznanego limitu. Można je wypłacić w postaci gotówki w placówkach Kasy, z bankomatów czy robiąc zakupy kartą Visa w sklepach. Spłata zadłużenia w linii następuje automatycznie, w momencie wpływu nowych środków na rachunek.

IKS dla młodych:

  • 0 zł za prowadzenie rachunku do dnia ukończenia 25. roku życia
  • 0 zł za obsługę konta przez internet i telefon
  • 0 zł za wydanie karty płatniczej Visa
  • 0 zł za przelewy przez internet (z wyłączeniem przelewów do ZUS i US)
  • 0 zł za wypłaty i wpłaty gotówki w placówkach Kasy

 

Natomiast dzięki  karcie Visa dołączanej do tego rachunku można:

  • wypłacać środki do 300 zł dzięki usłudze Visa cash back – przy okazji płatności za zakupy np. w centrach handlowych czy stacjach benzynowych
  • wypłacić gotówkę z wszystkich bankomatów na całym świecie
  • zapłacić zbliżeniowo bez użycia PIN-u w punktach handlowo-usługowych poniżej kwoty 50 zł
  • skorzystać z wielu atrakcyjnych zniżek i rabatów – informacje o aktualnych promocjach dostępne na stronie Visa – www.visa.pl

 

Decyzja kredytowa zależy od indywidualnej oceny zdolności kredytowej.