IKS Classic w Kasie Stefczyka – wygodny rachunek osobisty

Instytucje finansowe prześcigają się w propozycjach nowych funkcjonalności w rachunkach osobistych, jednak często okazuje się, że po niedługim czasie atrakcyjne dodatki do konta zostają wycofane albo stają się drogie, przez co taki rachunek przestaje być opłacalny i zaczyna być po prostu obciążeniem. Z reguły klienci polskich instytucji finansowych zdecydowanie wybierają rachunek osobisty bez opłat za jego prowadzenie. Okazuje się, że dla nas najważniejsze jest proste narzędzie finansowe, za które nie będziemy płacić, nawet kosztem dodatkowych funkcjonalności. W oczekiwaniach konsumenckich następuje więc powrót do pierwotnego charakteru i zakresu rachunku osobistego – bezpłatne prowadzenie i możliwość korzystania z podstawowych opcji, jakimi są: obsługa w oddziale, przelewy, karta płatnicza, dostęp do bezpłatnych bankomatów. Właśnie takie rachunki osobiste, dopasowane do oczekiwań członków proponuje Kasa Stefczyka.

IKS Classic to rachunek umożliwiający korzystanie z pełnej oferty Kasy Stefczyka. Posiadanie tego konta umożliwia m.in. bezpieczne przechowywanie środków, dokonywanie przelewów (np. opłat za mieszkanie) czy płacenie (np. za zakupy) dzięki karcie płatniczej. Jeżeli w miesiącu kalendarzowym na konto wpływać będą z rachunków zewnętrznych środki o łącznej w minimalnej wysokości 1500 zł (np. wynagrodzenie, stypendium, emerytura czy renta), nie będzie pobierana opłata z tytułu prowadzenia rachunku. Do konta IKS Classic wydawana jest karta płatnicza Visa, którą swobodnie można płacić na produkty i usługi, także zbliżeniowo, a poniżej kwoty 50 zł bez podawania PIN-u. Dzięki karcie wypłata gotówki z blisko 900 bankomatów ogólnopolskich sieci SKOK24, eCard i Global Cash odbywa się bez prowizji. Członkowie Kasy mogą również korzystać z usługi Visa cash back, czyli wypłaty gotówki do 300 zł w punktach handlowo-usługowych.

 

Członkowie Kasy Stefczyka najczęściej otwierają IKS Classic, gdyż rachunek ten umożliwia:

  • obsługę w placówce, przez internet i telefon,
  • dokonywanie przelewów w placówkach Kasy, natomiast przelewy internetowe są darmowe (z wyjątkiem do ZUS i US),
  • korzystanie z karty płatniczej Visa,
  • korzystanie z usługi wypłaty środków z rachunku i dostarczenia gotówki na wskazany adres w całej Polsce dzięki współpracy z firmą kurierską InPost.