Najnowsze bialskie inwestycje

Na tę inwestycję mieszkańcy czekali długie lata. Na blisko kilometrowym odcinku tej ulicy, od ul. Armii Krajowej do ul. Aleksandra Wereszki, zamontowano łącznie 37 słupów. Koszt tej inwestycji wyniósł ponad 233 tys. zł.

Dobiegają również końca prace przy budowie ronda przy ul. Janowskiej, które rozwiąże problemy z dojazdem do nowobudowanych osiedli mieszkaniowych, a zarazem stanowić będzie wylot ul. Armii Krajowej, najdroższej miejskiej inwestycji w tegorocznym budżecie, na którą zabezpieczono ponad 4 miliony zł. Całkowity koszt to ponad 5 milionów zł, z czego 1,5 miliona zł to dotacja budżetu państwa w ramach Program Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

Bialska firma wygrała przetarg na projekt ścieżki rowerowej z betonu asfaltowego, która połączy centrum miasta z okolicami Białki. Projekt, który ma być wykonany do 23 grudnia br., obejmuje również oświetlenie oraz modernizację sygnalizacji świetlnej. Ścieżka jest częścią dużego projektu „Budowa systemu zrównoważonej mobilności na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska".

Jak podkreśla urząd miasta, bez dokumentacji projektowej nie ma nawet co startować po unijne pieniądze.. W ostatnich kilkunastu miesiącach miasto zamówiło projekty ścieżek łączącej ścieżki przy Lubelskiej i alei Tysiąclecia oraz na ulicy Kruczej.