Medalowy miesiąc młodych sportowców

Budapesztańskie zawody Pucharu Świata

Do rywalizacji w zawodach Pucharu Świata w taekwon-do, rozgrywanych w Budapeszcie przystąpiło blisko dwa tysiące zawodników z 240 klubów, reprezentujących 58 państw, a wśród nich radzynianie z Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-do, prowadzonego przez Łukasza Ciężkiego.

Srebrny medal wywalczył Kamil Chud w seniorskiej kategorii do 57 kg. Martyna Zielnik zdobyła brązowy medal w juniorskiej kategorii walk do 50 kg.

Godnie zaprezentowali się także pozostali zawodnicy naszej ekipy: Katarzyna Ciężka (5 miejsce), Martyna Ciarkowska (5 miejsce) Jolanta Szczepaniuk (9 miejsce), Michał Łobacz (9 miejsce), Damian Ładny (17), Karolina Świć (33).

Nie mieli szczęścia w losowaniu Patrycja Chud, która w pierwszej walce trafi ła na aktualną mistrzynię Europy oraz Eryk Niewęgłowski, który zmierzył się z aktualnym II wicemistrzem świata.

Mistrzostwa Europy w tańcu nowoczesnym

Zawody zorganizowane przez World Dance Union i Polski Związek Nowoczesnego Tańca Sportowego odbyły się w Bełchatowie. Udział wzięli w nich reprezentanci pięciu krajów: Polski, Ukrainy, Rosji, Słowacji i Węgier.

Tancerze z Bialskiej Szkoły Tańca Kontra, reprezentujący Polskę w 6 kategoriach wywalczyli mistrzostwo Europy w kategorii modern mini formacja dzieci (Aleksandra Och, Klara Gabir, Natalia Tomaszuk, Kamila Stefaniuk) oraz trzy tytuły wicemistrzowskie:

• w kategorii formacja modern juniorzy (Kamila Hołubczuk, Maria Majczyna, Dalia Gabir, Dominika Smykowska, Karina Piotrowska, Daria Daniluk, Kinga Bylina, Aleksandra Weśniuk, Aleksandra Bagłaj, Weronika Weśniuk, Werosnika Kossowska, Wiktoria Pliszka, Milena Głuszczyńska, Monika Chodzińska),
  • w kategorii mini formacja lirycall jazz juniorzy (Kinga Bylina, Aleksandra Weśniuk, Aleksandra Bagłaj, Weronika Weśniuk, Daria Daniluk),
  • w kategorii mini formacja brodway jazz juniorzy (Dominika Smykowska, Dalia Gabir, Milena Głuszczyńska, Weronika Kossowska, Maria Majczyna, Karina Piotrowska, Kamila Hołubczuk).

Nasi tancerze zajęli ponadto IV miejsce w kategorii duet brodway jazz juniorzy (Kinga Bylina i Daria Daniluk) oraz V miejsce w kategorii mini formacji modern juniorzy (Monika Chodzińska, Weronika Weśniuk, Aleksandra Bagłaj, Kinga Bylina, Aleksandra Weśniuk, Daria Daniluk).

Dla „Kontry”, której założycielem i choreografem jest od 10 lat Dorota Kowalczyk, był to pierwszy udział w tak prestiżowej imprezie. Prawo do udziału w niej Szkoła wywalczyła w maju br. podczas Mistrzostw Ekstraklasy Związku Nowoczesnego Tańca Sportowego.

5 medali młodych siłaczy

Na Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików do lat 15 w podnoszeniu ciężarów rozegranych w Biłgoraju sztangiści naszego regionu wywalczyli pięć medali.

W kategorii 45 kg mistrzem Polski został Konrad Łuzaga z MULKS Zirve Terespol, w kat. 77 kg zaś Bartosz Szyszko z AZS AWF Biała Podlaska. Wicemistrzem Polski w kat. 77 kg został Jan Szudejko (AZS AWF Biała Podlaska). KS AZS AWF Biała Podlaska jest jedynym klubem w Polsce, w który trenuje zarówno mistrz jak i wicemistrz jednej kategorii wagowej.

Z brązowymi medalami wrócili z zawodów Agnieszka Chomiuk (MULKS Zirve Terespol, kat. 58 kg) oraz Kacper Bogusz (GCK Kobylany, kat. 45 kg).