Małe Wielkie Marzenia – konkurs Kasy Stefczyka dla dzieci

W tym roku Kasa Stefczyka już po raz piaty organizuje konkurs „Małe Wielkie Marzenia”, który do tej pory cieszył się niezwykłym zainteresowaniem zarówno dzieci, jaki ich rodziców. Pomijając kwestię nagrody, jaką jest realizacją marzeń dzieci, w tej zabawie co roku bierze udział wielu uczestników, bo pozwala ona im puścić swobodnie wodze wyobraźni i wykazać się kreatywnością.

Na czym polega konkurs?

W zabawie może wziąć każde dziecko, które nie skończyło 13 lat oraz przygotuje list do Świętego Mikołaja, w którym w ciekawej formie podzieli się swoim marzeniem. Dozwolone są wszystkie techniki plastyczne, np. rysunek kredkami lub pastelami, obrazek farbami na papierze, szkle czy drewnie, wyklejanka, wydzieranka czy wycinanka. Listy mogą być napisane wierszem, ale mogą to być także nie za duże dzieła przestrzenne, np. w formie rzeźby, lampionu czy instalacji z kasztanów czy nakrętek od butelek. Listy mogą być wykonane z każdego materiału, jakie podpowie dzieciom wyobraźnia, np. z papieru, bibuły, gąbki, butelek, kartonu, włóczki, drutu, plasteliny czy gliny. Najwyżej oceniane bowiem będą te prace, w których dzieci wykażą się pomysłowością i zaangażowaniem w ich wykonanie.

Jak wziąć udział w konkursie?

Do 9 grudnia br. we wszystkich placówkach Kasy Stefczyka można składać stworzone  przez dzieci listy do św. Mikołaja wraz wypełnionym przez rodzica lub opiekuna prawnego formularzem zgłoszeniowym. Wyniki konkursu zostaną podane w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci najmłodszych, które nie skończyły 7. lat oraz starszych w wieku 7-12 lat. Głównymi nagrodami będą prezenty inspirowane dziecięcymi marzeniami z prac konkursowych. Ponadto jury konkursu przyzna dodatkowe wyróżnienia. Jury ogłosi swoje wyniki 19 grudnia br., a najciekawsze prace zostaną zaprezentowane w galerii na stronie internetowej Kasy Stefczyka. Rozdanie nagród głównych oraz wyróżnień odbędzie się w dniu 23 grudnia br. roku w placówkach Kasy, w których zostały złożone prace konkursowe.

Zapraszamy do udziału w naszej zabawie wszystkie dzieci, które chcą pochwalić się swoim pomysłem i zmysłem artystycznym.

Szczegółowych informacji o konkursie „Małe Wielkie Marzenia” należy szukać w placówkach Kasy Stefczyka oraz na stronie internetowej www.kasastefczyka.pl. Tam też dostępny jego regulamin oraz formularz zgłoszeniowy.