Wyjątkowa Bialczanka

Kapituła uzasadniając przyznanie nagrody, podkreśliła osiągnięcia i zasługi Barbary Chwesiuk, działalność biznesową laureatki, animowanie i sponsorowanie kultury, udział w akcjach społecznych; jej wyjątkową kreatywność, wrażliwość i skuteczność działania w realizacji nowych wyzwań.

Pamiątkową nagrodę wręczył laureatce prezydent Dariusz Stefaniuk, podkreślając że jest dumny z tak przedsiębiorczych kobiet, które z powodzeniem działają w biznesie, wspierają ponadto lokalną przedsiębiorczość i tworząc nowe miejsc pracy.

Galą wręczenia nagrody miała miejsce w Bialskim Centrum Kultury, a oprawę artystyczną spotkania zapewnił występ uczniów Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia im. F. Chopina w Białej Podlaskiej.

To kolejna nagroda

Firmy Barbary Chwesiuk wielokrotnie otrzymywała znaczące laury, wśród są: Dobre bo bialskie, Marka Lubelska, Wawrzyn Podlasia, Złota pętelka, Wehikuł czasu, Ambasador wschodu. Mimo tych osiągnięć Barbara Chwesiuk twierdzi, że być może nagroda Wyjątkowa Bialczanka przyszła przedwcześnie.

– To prawda, prowadzę firmy, rozwijam je, dzielę się swoim doświadczeniem z osobami które rozpoczynają swoją przedsiębiorczość. Udzielam się społecznie, wspieram kulturę. Ale jeszcze mam dużo planów na przyszłość – stwierdza laureatka.

Należy ponadto rozbudować budynek produkcyjny dla potrzeb Manufaktury w Cieleśnicy, gdzie powstają tradycyjne, oparte na recepturach naszych babć naturalne przetwory (soki, dżemy i inne smakołyki), nie zawierające konserwantów.

Na rzecz lokalnej społeczności

Działalność Barbary Chwesiuk charakteryzuje się kreatywnością i zaangażowaniem: inspiruje innych do prowadzenie biznesu, udziela im porad, dzieląc się z nimi swym doświadczeniem. Z pasją promuje nasz region, kulturę i działalność na rzecz społeczności lokalnej, sponsoruje wydarzenia kulturalne.

W pałacu Cieleśnica odbywają się plenery malarskie, wystawy oraz koncerty. Ostatnim wydarzeniem w tym miesiącu była wystawa poplenerowa studentów warszawskiej ASP pod tytułem „Rysunek kolorem – Cieleśnica 2016”. Imprezie towarzyszył występ bialskiej grupy Jazz Trio.

Od ubiegłego roku przy firmie Bialcon działa grupa wolontariuszy, szyjących ubranka dla dzieci i młodzieży. W tym roku panie robią czapki i szaliki. Warto dodać, że do najmłodszych trafiło już ponad 300 paczek z podarunkami.