Bialskie biegi: Tropem Wilczym

Bialskie uroczystości upamiętniające żołnierzy antykomunistycznego powstania odbędą się już tradycyjnie przy bialskim zakładzie karnym w ostatnią niedzielę lutego. Ich zwieńczeniem będą biegi na dystansie 1963 m (to odwołanie się do roku, w którym zginął ostatni z nich) oraz 5 km.

Już trwają zapisy na stronie: http://www.time2go.pl.

Uwaga: ilość uczestników jest ograniczona. Zapisy będą prowadzone do 23 lutego bądź do wyczerpania limitu miejsc.

Trasa biegów, do których start nastąpi o godz. 12, będzie wiodła w kierunku nowego ronda przy ul. Janowskiej (będzie nosiło ono nazwę Żołnierzy Wyklętych).

W pakiecie startowym każdy z biegaczy otrzyma pamiątkową koszulkę, a na mecie – medal i ciepły poczęstunek, przygotowany przez służbę więzienną.

Pierwszy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych zorganizowała w 2013 r. grupa warszawskich biegaczy, zgromadził on 50 uczestników. W roku ubiegłym biegi odbyły się w 160 miejscowościach (również w USA, Wielkiej Brytanii, na Białorusi, Ukrainie i Litwie), a wzięło w nich udział 40 000 uczestników.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij