Od Światowych do Światowych

Stawaliśmy się jedną wielką rodziną – tak wspomina przygotowania do Światowych Dni Młodzieży ks. Leszek Mućka, koordynator ŚDM Rejonu Biała Podlaska.

To były piękne dni doznań, których nam nikt nie odbierze, a my nigdy ich nie zapomnimy…. One nadal trwają w naszych sercach – dodaje Cezary Kirczuk, jeden z liderów.

Ks. Leszek Mućka wciąż pełni funkcję koordynatora rejonu Biała Podlaska. Wszyscy bowiem: księża, wolontariusze, młodzież pragną dalszych spotkań.

Spotkanie o godz. 18 w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (ul. Długa 1) tworzyło zawiązanie wspólnoty i wspomnienia minionych ŚDM. Potem zaprezentowana została pantomima p.t. „Ludzie wokół usychają, a w Tobie jest, a po niej – niespodzianka z Siedlec. Centrum spotkania była msza św. wraz z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie o godz. 19, której przewodniczył egzorcysta ks. Andrzej Witerski. Czuwanie zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu „Ty i Jezus". Nie zabrakło również czegoś słodkiego.

Kolejne Czuwania odbywać się będą co miesiąc, nie tylko w Białej Podlaskiej. Mile widziani są wszyscy, a zwłaszcza ci, którym dotychczas z Panem Bogiem nie było po drodze.

„Bialskie Czuwania Młodych – od Światowych do Światowych Panama 2019”

Kwiecień – sobota przed Niedzielą Palmową: wyjazd do Siedlec (zapisy u księży w swoich parafiach do 28 marc,

Maj – Bialskie Czuwanie Młodych w parafii Narodzenia NMP,

Czerwiec – wyjazd do Pratulina na Jerycho Młodyc,

Lipiec – ks. kan. Jacek Owsianka, kustosz parafii Chrystusa Miłosiernego, organizuje wyjazd do Warszawy na spotkanie z ojcem Johnem Bashoborą,

Wrzesień – spotkanie w Janowie Podlaski,

Październik – spotkanie na diecezjalnym zjeździe młodzieży,

Listopad – spotkanie w parafii Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej.