Domowy szpital juz otwarty

Bialski „Domowy Szpital” to jeden z pierwszych ośrodków opieki długoterminowej i hospicyjnej, jaki powstał w kraju. Inwestycja licząca prawie 3,5 tys. m2 została zrealizowana ze środków Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego.

– Pierwsi pacjenci znajdą miejsce w „Domowym Szpitalu” już na przełomie kwietnia i maja. Zakres pewnych działań ze względu na innowacyjność projektu – zastosowanie technologii teleopieki nad pacjentami pozostającymi w domu oraz rozpoczęcie funkcjonowania Dziennego Domu Opieki Medycznej może sprawić, że pacjenci w tych obszarach mogą znaleźć miejsce w ośrodku nieco później – mówi Magdalena Us, rzecznik prasowy szpitala.

Pobyt stacjonarny i dzienny

Nowa placówka dysponuje 70 łóżkami w Zespole Opieki Paliatywnej i Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym oraz posiada 15 – 20 miejsca pobytu dziennego. Opiekę pacjentom zapewni załoga pracowników docelowo licząca 66 osób.

„Domowy Szpital” to projekt wpisujący się w plan rozwoju opieki długoterminowej i hospicyjnej bialskiego szpitala. Jest to na wskroś nowoczesna inwestycja, bardzo potrzebna w naszym regionie. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest powiększenie zakresu i poprawa jakości usług medycznych świadczonych na rzecz osób starszych, schorowanych, często z rozpoznanymi chorobami przewlekłymi oraz zwiększenie troski nad osobami wymagającymi stałej opieki.

Opieka domowa

– Pragniemy zaproponować takim pacjentom oraz ich rodzinom i opiekunom zupełnie nowatorskie podejście do opieki i leczenia. Nazwa „Domowy Szpital” zawiera w sobie podwójną informację. Pacjenci, którzy znajdą się w pięknym budynku przy ul. Spółdzielczej, odkryją tam iście domową atmosferę oraz fachową, wysokiej klasy opiekę szpitalną. Inni pacjenci, pozostając w swoich domach wśród najbliższych, będą mogli również liczyć na daleko idącą pomoc medyczną w wielu wymiarach opieki i leczenia. Zapewnimy to im poprzez wizyty domowe lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, opiekunów medycznych oraz możliwość całodobowych konsultacji telefonicznych oraz poprzez system teleopieki – zapewnia Magdalena Us.

Jak zapewnia dyrekcja szpitala, nowa placówka jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na opiekę długoterminową i hospicyjną. Usługi „Domowego Szpitala” zagwarantują podniesienie jakości życia ludzi przewlekle chorych i niepełnosprawnych, poprawią jakość świadczonych usług medycznych oraz wzrost ich dostępności. Świadczenia medyczne będą finansowana w ramach obecnie obowiązujących umów z NFZ.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij