Bialskie dzieci u Prezydenta

Na zaproszenie pary prezydenckiej Stowarzyszenie Biała Pozytywka zorganizowało wyjazd 31-osobowej grupie dzieci z bialskich szkół podstawowych do Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Mali bialczanie spędzili niezapomniany dzień, uczestnicząc w programie
przygotowanym specjalnie na Dzień Dziecka.

– Kochani, jeszcze raz wszystkiego, wszystkiego najlepszego; żebyście byli grzeczni, ale wtedy, kiedy potrzeba – niestandardowo zakończył swoje życzenia najmłodszym prezydent, wzbudzając radość dzieci.

– Postanowiliśmy zamienić się dzisiaj z wami rolami, bo zwykle to my dorośli podziwiamy wasze występy. Tym razem postanowiliśmy, że to my, rodzice, wystawimy przedstawienie dla Was – dodała Pierwsza Dama.

Dzieci zwiedziły Pałac Prezydencki i ogrody, obejrzały spektakl „Legendy Warszawskie”, przygotowany przez aktorów z Teatru Rodziców Biedronka działającego przy przedszkolu „Strumienie” Stowarzyszenia Sternik w Józefowie, w którym narratorami byli Prezydent RP i Pierwsza Dama. Uczestniczyły również w pikniku, w trakcie którego można było nie tylko obejrzeć, ale i przymierzyć dawne uzbrojenie.
Otrzymały także torby pełne prezentów.

– Dzieci były zachwycone i szczęśliwe, że właśnie ten wyjątkowy dla nich dzień mogły spędzić inaczej, ale także w rodzinnej atmosferze – powiedziała prezes stowarzyszenia Biała Pozytywka Renata Stefaniuk.