Wystarczy nie kraść. Świetne wyniki polskiej gospodarki!

Ministerstwo Finansów ogłosiło, że wpływy z podatku VAT do budżetu państwa niemal na pewno będą w tym roku aż o 11 procent wyższe od wpływów w roku 2016. Tylko w okresie od stycznia do kwietnia wyniosły one 56, 83 mld złotych, co oznacza wzrost o prawie 40 procent w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego.

Walka z wyłudzeniami
Skąd taki gwałtowny przyrost? Ano stąd, że w Polsce skończyło się przyzwolenie na kradzież i oszustwa – niemal codziennie prasę obiegają informacje o kolejnych rozbitych gangach, trudniących się wyłudzeniami VAT.
– Już po maju widać, że perspektywa walki z karuzelami VAT-owskimi – to, co zaczęliśmy robić i jest to duży sukces – znaczący dla zmniejszania deficytu budżetowego, jak również dla budowy siły kapitałowej, koniecznej dla naszej polityki społecznej i socjalnej – mówi wicepremier Mateusz Morawiecki. – Całego programu 500+ czy obniżki wieku emerytalnego my nie finansujemy z podniesienia podatków czy podniesienia długu, tylko z uszczelnienia systemu podatkowego – dodał.

Rodowe srebra zyskują
Okazuje się też, że zyski – i to ogromne – mogą przynosić nam także spółki skarbu państwa. Dzieje się tak mimo ciągłych ataków ze strony opozycji, która zarzuca, że w państwowych firmach pracują ludzie związani z PiS. Wystarczy jednak popatrzeć na wyniki gigantów, by dostrzec, że oni po prostu pracują dobrze. Na czele listy z najwyższym przyrostem zysku w stosunku do ubiegłego roku są koncerny paliwowe Orlen (zysk za pierwszy kwartał w wysokości prawie 2 miliardów złotych!) i Lotos (prawie pół miliarda zysku za kwartał). Aby lepiej pokazać skalę sukcesu warto wspomnieć, że zysk Orlenu wzrósł w stosunku do 2016 roku o prawie 500 procent! Więcej pieniędzy zarobiło PZU (prawie miliard złotych zysku), Tauron (ponad pół miliarda) czy PGE (prawie miliard).

– A więc wystarczy dobrze zarządzać i nie kraść, a zyski spółek skarbu państwa i to we wszystkich branżach są wręcz rewelacyjne, co oznacza dodatkowe dochody do budżetu państwa; i to zarówno z podatku dochodowego, ale także dywidendy – komentuje na łamach portalu wpolityce.pl europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk.

Optymistyczne prognozy
Nawet światowe tuzy, firmy i organizacje specjalizujące się w ratingach i prognozach, które po klęsce wyborczej Platformy Obywatelskiej i PSL wieściły krach polskiej gospodarki dziś przyznają, że się bardzo myliły. Kilka dni temu OECD (Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju) podniosła prognozę wzrostu Produktu Krajowego Bru o (PKB) z 3,2 do 3,6 proc. Jeszcze większymi optymistami są analitycy z wielkiego banku inwestycyjnego Morgan Stanley – niedawno mówili, że nasza gospodarka będzie rosła w tempie 3,1 procenta rośnie, dziś twierdzą, że będzie to aż 4, 1 proc. rocznie!
– Opieramy się w swoim rządzeniu na ludziach, rządzimy dzięki ludziom i dla nich to robimy, a nie dla wąskich grup interesów. Wystarczy nie kraść, wystarczy rządzić uczciwie, skutecznie, dbać o finanse publiczne, mądrze zarządzać majątkiem skarbu państwa i wspierać tych, którzy mają ogromny wkład w rozwój gospodarki – przedsiębiorców, młodych ludzi – komentuje premier Beata Szydło.