Przetargi w toku

Prezydent Dariusz Stefaniuk spełnia jedną z najważniejszych obietnic wyborczych. Rozpoczął się przetarg na remont i zadaszenie bialskiego amfiteatru. Obiekt ma być gotowy w maju przyszłego roku. Szacunkowy koszt to około 3,5 mln zł., część środków dołoży Unia Europejska.

Amfiteatr powstał w 1965 roku. Pierwszy lifting został zakończony w 2003 roku. Projektantem był prof. Kazimierz Butelski, który także tym razem zajął się przebudową. Posiada on prawa autorskie do tego obiektu.

Oprócz tak upragnionego przez mieszkańców dachu, powiększona zostanie scena, zniknie niepraktyczny labirynt przeznaczony dla osób niepełnosprawnych. Zastąpi go funkcjonalna winda, która służyć będzie również obsłudze sceny.

W najbliższych dniach można spodziewać się postępowania na budowę pierwszego etapu stadionu miejskiego. W jego ramach powstanie trybuna wschodnia dla ok. 3,3 tys. widzów, hala sportowa, z której skorzystają uczniowie Ekonomika oraz parking dla 250 samochodów. Ponad 10 mln zł do powstania nowego obiektu dołoży Ministerstwo Sportu i Turystyki.