Panie wznawiają ekstraligę

Niespodziewana szansa na utrzymanie się ekstralidze spowodowała, że już za tydzień, a nie w końcu sierpnia bialczanki rozegrają swój pierwszy mecz ligowy. W poniedziałek 24 lipca nasze piłkarki odbyły pierwszy trening. Zabrakło na nim Aleksandry Brzeziny (AZS Wrocław) i Kingi Niedbały (Sportowa Czwórka Radom). W ich miejsce pojawiły się Daniela Kozińska i Dominika Dewicka (obie AZS Wrocław). Bialczanki rozegrały dwa sparingi, wygrywając z ekipą z Brześcia 10:0 i ulegając drużynie łódzkiego SMS 0:3. W sobotę w Koninie bialczanki czeka pierwszy ligowy mecz z mistrzem Polski Medykiem.

Ostatni sparing przed ligą w minionym tygodniu zagrały też Orlęta Radzyń Podlaski, przegrywając z Wisłą Sandomierz 1:3. Zamknięta jest już sprawa transferów. Z radzyńskiej ekipy odszedł Adrian Wójcik, który szuka klubu, a przybyli Robert Nowacki (Jagiellonia Białystok) i Bartosz Madejski (Piast Gliwice). W najbliższy weekend radzynianie mają wolne, a za tydzień wznawiają trzecioligowe rozgrywki meczem u siebie z JKS Jarosław, który rozpocznie się w niedzielę o godz. 17.

Dwie gry kontrolne w minionym tygodniu rozegrało Podlasie Biała Podlaska. W środę uległo Chełmiance 2:4, a w niedzielę pokonało Lubliniankę 2:0. Zamyka się też okno transferowe w Podlasiu. Klub zasilą: Marcin Kruczek (MKS Ciechanów), Karol Buzun (Olimpia Zambrów) i Artur Renkowski (Jagiellonia Białystok). Również z Jagielloni przechodzi do Podlasia wychowanek Jagielloniczyka Biała Podlaska i zawodnik AP TOP-54 Kamil Pajnowski.

Przesądzona jest także sprawa odejścia Sergieja Kryhuna, o którego zabiegało wiele klubów, ale najskuteczniejszą okazała się Garbarnia Kraków. W najbliższą sobotę o godz. 11 i 13 na głównej płycie stadionu Podlasia bialczanie zagrają dwumecz z Chełmianką.