5 edycja akcji „Makulatura na drzewo”

Z roku na rok nabiera rozmachu impreza ekologiczna „Makulatura na drzewo”, zainicjowana w 2012 r. przez nasz tygodnik, a od ubiegłego roku prowadzona przez Wojewódzką Organizację św. Michała. Udział w niej bierze coraz większa ilość uczniów, klas, szkół i osób nie tylko w terenu miasta. W ubiegłym roku uczniowie Zespołu Szkół w Czernicu (powiat rycki) przywieźli ponad tonę makulatury autokarem, którym przyjechały do Białej Podlaskiej na wycieczkę. Wówczas zebrano 13.5 tony makulatury, a jak będzie w tym roku?

Mimo, że do finału pozostał jeszcze ponad miesiąc akcja „Makulatura na drzewo” już ruszyła. Organizatorzy przedsięwzięcia zachęcają aby młodzież szkolna dostarczała makulaturę do bialskiej firmy Komunalnik (Al. Jana Pawła II 33) Tam zostaną wydane jej dokumenty specyfikujące dostarczoną ilość, z nazwą klasy i szkoły, które będą uwzględniane podczas finału akcji, który odbędzie się na Placu Wolności 15 września br.

– Zapraszamy przedszkola, szkoły i mieszkańców naszego miasta do udziału w tym ekologicznym przedsięwzięciu. 15 września zapewniamy moc atrakcji towarzyszących, konkursy z ciekawymi nagrodami i posiłek – zachęca Eliasz Iwan, prezes stowarzyszenia Wojewódzka Organizacja św. Michała.

Współorganizatorem akcji będzie jak rokrocznie Nadleśnictwo Biała Podlaska. Leśnicy przygotują drzewka liściaste i iglaste. Każdy ofiarodawca 5 kg makulatury otrzyma w zamian wybraną przez siebie sadzonkę. Jak każdego roku trzy szkoły i trzy klasy, które dostarczą najwięcej kilogramów zbędnych papierów otrzymają atrakcyjne nagrody.