Finał Dni Patrona Miasta

W niedzielę 1 października w wypełnionej do ostatniego miejsca hali sportowej AWF z brawurowym koncertem wystąpił Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Widowisko zaprezentowane przez żołnierzy składało się z dwóch części. W pierwszej kolejności zespół zaprezentował pieśni patriotyczne, narodowe i żołnierskie. W programie orkiestra, wokaliści i tancerze przedstawili tradycje oręża polskiego. Znalazły się w nim najbardziej znane pieśni patriotyczne począwszy od chwili formowania Legionów Piłsudskiego do czasów współczesnych. Bialska publiczność owacjami reagowała na takie szlagiery jak: „My Pierwsza Brygada”, „Serce w plecaku”, „Warszawskie dzieci” czy „Pałacyk Michla”.. Zespół Artystyczny Wojska Polskiego zaprezentował widowisko historyczne które zawierało grację i kunszt musztry wojskowej, baletu, tańca i śpiewu. Artyści każdy utwór wykonywali w historycznych strojach.

Drugą część koncertu stanowił program rozrywkowy, w którym zespół wykonał znane popularne i lubiane utwory musicalowe oraz przeboje muzyki klasycznej.

Widowisko obejrzało ponad 3,5 tys. mieszkańców Białej Podlaskiej. Owacjom nie było końca, a widzowie domagali się bisów.

Rodzi się nowa tradycja

W ubiegłym roku z finałowym koncertem Dni Patrona Miasta wystąpił Zespół Śląsk. Sceniczne niezapomniane atrakcje poprzedziło ogłoszenie wyników pierwszego wówczas budżetu obywatelskiego. W tym rozstrzygnięto jego drugą edycję. Prezydent Miasta Biała Podlaska Dariusz Stefaniuk wręczył statuetki laureatom najlepszych pomysłów. Ponownie mieszkańcy mieli do rozdysponowania aż 1 mln zł. Bialczanie zaangażowali się w to przedsięwzięcie, zgłosili dwadzieścia cztery projekty. W drodze głosowania, w którym uczestniczyło 7 tys. mieszkańców, wyłoniono siedem z nich.