Prezent na 60-lecie „Podlasia”

– Tuż po wydaniu mojej pierwszej  książki o historii sekcji piłkarskiej AZS  AWF Biała Podlaska, wiele osób dopytywało  się o historię Podlasia. Obiecałem,  że na 60-lecie klubu po zakończeniu  sezonu 2016-17 wydam taką  książkę i cieszę się, że udało mi się dotrzymać  słowa – mówi autor Cezary  Hince. 

Praca przedstawia historię klubu sezon  po sezonie w wymiarze opisowym  i statystycznym. Zawiera opis każdego  sezonu wraz z wykazem meczów ligowych  i pucharowych oraz tabelą końcową  rozgrywek, biogramy ponad 500  osób związanych z klubem. W części  statystycznej podane są bilanse i rekordy  z historii klubu, poza tym w zarysie  zaprezentowane są inne sekcje  sportowe, działające w klubie w latach  1957 – 1995. 

– Trochę trzeba było się napracować,  by to wszystko zebrać i opracować. Jestem  autorem i wydawcą tej książki  stąd musiałem zadbać o wiele więcej  rzeczy. Moją pracę można nabyć bezpośrednio  u mnie lub za pośrednictwem  klubu MKS Podlasie – informuje  autor. 

Książka zawiera 420 stron, ok. 180  zdjęć czarno-białych, ok. 80 kolorowych  oraz ok. 60 skanów prasowych.  – Moim kolejnym wyzwaniem będzie  spisanie historii pozostałych klubów  piłkarskich działających w naszym –  mówi Cezary Hince.