Laureaci "Listu do Taty"

Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP oraz Inicjatywa Tato.Net zorganizowały czwartą edycję konkursu „List do Taty”, adresowanego do uczniów klas czwartych i piątych szkoły podstawowej. Zadaniem uczestników było napisanie listu, opisującego ich relacje z ojcem, ojczymem lub ojcem zastępczym.

Do biura senatora Grzegorza Biereckiego wpłynęły 143 prace z 28 szkół z powiatów bialskiego, radzyńskiego i parczewskiego. Jury najwyżej oceniło list Szymona Daniluka (godło „Biały”) z SP im. Jana Pawła II w Rokitnie, Drugie miejsce przyznało Natalii Włoszczynie (godło „Promyk) z SP Nr 6 w Białej Podlaskiej, a trzecie Zuzannie Kalińskiej (godło „Zuzu”) z ZSP w Przewłoce.

Jury przyznało również 5 wyróżnień: Dominice Kwiatek (godło „Domino”) z SP Nr 2 w Parczewie, Maciejowi Klajdzie (godło „Dziubas”) z ZSP w Przewłoce, Darii Jeruzalskiej (godło „Daria”) z SP w Sosnówce, Kamili Dłużewskiej (godło „Kamila” z SP Nr 6 w Białej Podlaskiej oraz Julii Korneluk (godło „Julia”) z SP w Małaszwiczach.

Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali nagrody finansowe, ufundowane przez senatora Grzegorza Biereckiego: Szymon Daniluk 500 zł, Natalia Woszczyna 300 zł, Zuzanna Kalińska 200 zł.

Uroczysty finał odbył się w budynku Senatu RP. Zwycięzcy etapów okręgowych, a wśród nich Szymon Daniluk z Rokitna, zwiedzili parlament i wzięli udział w gali. Uczestniczyli w niej m.in. Marszałek Senatu oraz aktor Radosław Pazura, który odczytał najbardziej wzruszające listy dzieci do ojców. Następnie laureaci odwiedzili Centrum Nauki Kopernik i obejrzeli film „Początek ery kosmicznej”.