Będą sensacyjnie pozytywne wyniki gospodarcze i finansowe na koniec 2017 r.

Polski Sejm i polski rząd coraz  skuteczniej spełniają aspiracje  Polaków, bo wielu  „Batmanów” w tej nowej ekipie  walczy o lepszą Polskę z coraz lepszym  skutkiem.

Na 3 miesiące przed  końcem roku, po wrześniu 2017 r..  mamy 3 mld zł nadwyżki w budżecie  państwa – to historia niespotykana  od 25 lat. Wzrost gospodarczy za III  kw. może sięgnąć poziomu 4,5 –  4,6 proc. a wzrost PKB na koniec  roku przekroczyć 4 proc. Dochody  podatkowe będą w 2017 r. wyższe  od zakładanych w budżecie o blisko  30 mld zł, a same dochody z VAT  osiągną historyczny rekord, o którym  mogły pomarzyć jedynie rządy  PO-PSL na poziomie ok. 150 mld zł.  Inwestycje ostro ruszyły na przełomie  III i IV kw. tego roku i będą kontynuowane  na wielką skalę w 2018 r., tylko  wydatki na Centralny Port Komunikacyjny  w okolicach Baranowa, przekop  Mierzei Wiślanej, Via Carpatię, a także  inwestycje kolejowe i drogowe mogą  sięgnąć kwoty ok. 200 mld zł. Deficyt  budżetowy w 2017r. może być niższy  od zaplanowanego o 30 mld zł, czyli  być niższym aż o połowę.

Wielkie  galerie handlowe, które dzięki lobbystom  w Brukseli uniknęły jak na razie podatku handlowego, nie unikną już płacenia podatku CIT, podobnie jak super i hipermarkety, i gigantyczne biurowce. Ponad 1 mld zł popłynie na odnowę i odbudowę dworców kolejowych, a blisko 60 mld zł na samą kolej, nakłady na służbę zdrowia do 2025 r. wzrosną do niespotykanej  w Polsce wielkości 6 proc. PKB. Polska  gospodarczo jest coraz silniejsza, polski  budżet jest coraz bardziej zasobny  i skuteczny. Sprzedaż detaliczna  we wrześniu 2017 r. wzrosła o 7,5 proc.,  a przed nami dopiero zakupy świąteczne.  Nie tylko nie wyprzedajemy  – jak poprzednicy – majątku narodowego,  ale go odzyskujemy w ramach  repolonizacji. Będziemy chcieli też  odzyskać należne nam odszkodowania  za niemieckie zbrodnie w II wojnie  światowej, popełnione na Polakach  i polskiej substancji gospodarczej  i majątkowej, które mogą iść w setki  miliardów dolarów, a to również  znacząco wzmocniło by polskie  państwo i polską gospodarkę. Już  w perspektywie dwóch najbliższych lat  możemy znacząco poprawić wskaźniki  gospodarcze i finansowe, a przede  wszystkim zasobność portfeli Polaków,  jak i wyniki polskich firm. Polska może  stać się znaczącym graczem na arenie  międzynarodowej, ze względu na swą  stabilną sytuację finansową i gospodarczą.  Polskie mamy obowiązki  i zamierzamy im sprostać.