Atrakcje dla aktywnych

Zarząd klubu pozyskał środki i podpisał  umowę na wykonanie pumptracku  na terenie przyległym do Miejskiego  Ośrodka Sportu i Rekreacji, pomiędzy  stadionem a cmentarzem). 

Pumptrack to nowoczesny, zdobywający  niezwykłą popularność na całym  świecie rowerowy plac zabaw przeznaczony  do zbiorowej rekreacji. Tor  będzie składał się z garbów, profilowanych  zakrętów oraz małych „hopek”,  zlokalizowanych w takiej kolejności, by  możliwe było rozpędzanie się i utrzymywanie  prędkości. 

Powstanie obiekt stanowiący idealne  połączenie bezpiecznej zabawy, jazdy  na rowerze i rekreacji na świeżym powietrzu,  przeznaczony zarówno dla  pasjonatów, jak i całych rodzin. W celu  maksymalnego wykorzystania terenu  powstaną odnogi i alternatywne linie  przejazdu. Dzięki odpowiedniemu profilowaniu trasy tor będzie przejezdny  na zróżnicowanych prędkościach zarówno  dla małych rowerków dziecięcych,  jak i dużych rowerów górskich.  Początkujący będą powoli przejeżdżać  tor, wprawni rowerzyści rywalizować  między sobą, a najlepsi – jeździć na  jednym kole. 

– W Parczewie brakowało takich atrakcji.  Bardzo cieszymy się, że będziemy  poszaleć na takim torze – powiedzieli  nam Marcel i Kasper Rososzczukowie,  pasjonaci wyczynów rowerowych. 

– Tor będzie bezpłatny i ogólnodostępny.  Będzie przyjemnym sposobem  na aktywność sportową dla całych rodzin  – dodaje Agnieszka Przekora. 

Środki na budowę toru zostały przyznane  w ramach poddziałania 19.2  „Wsparcie na wdrażanie operacji  w ramach strategii rozwoju lokalnego  kierowanego przez społeczność” z Programu  Rozwoju Obszarów Wiejskich  na lata 2018-2020. 

Budowa pumptracku to nie jedyna inwestycja  dla rowerowych, desko i łyżworolkowych  pasjonatów. Na stadionie  miejskim powstanie skatepark. Gmina  Parczew otrzymała 300 tys. dotacji  z Lokalnej Grupy Rybackiej „W Dolinie  Tyśmienicy i Wieprza”. Cała inwestycja  zaś kosztować ma 458 tys. zł.