BIALSKI CARNIVAL KULTURALNY

Widzowie tłumnie przybyli na koncert  „Chwilki” zatytułowany „Najlepsze  z Chwilki”, prowadzony przez założyciela  tego wokalnego zespołu Ireneusza  Parafiniuka. 

Powitał ich Mariusz Orzełowski, dyrektor  Bialskiego Centrum Kultury. 

– Przed nami szczególny rok, nie tylko  dla naszego miasta i kultury, ale również  dla całego kraju. W tym roku będziemy  świętowali stulecie odzyskania  niepodległości – zapowiedział dyrektor,  podsumowując ubiegłoroczne  wydarzenia kulturalne, jakie zaoferowało  bialcznom BCK. W 422 imprezach  uczestniczyło łącznie ok. 160 tysięcy  osób. 

„Chwilka” i jest super 

Po oficjalnym otwarciu na scenie gościli  już tylko soliści „Chwilki”. Wystąpili  nie tylko najmłodsi: przedszkolaki  i uczniowie. Nie zabrało również  znanych z estrad i programów telewizyjnych  wychowanków tego zespołu.  Zaśpiewali m. in.: Kasia Sawczuk, Ola  Smerachańska, Paulina Grochowska,  Janusz Maleńczuk, Natalia Zozula,  Aleksandra Olesiejuk oraz Julia Trojanowska,  która przygotowała niespodziankę  z programu „My 3” emitowanego  na antenie telewizji Polsat. 

Ich młodsze koleżanki i koledzy mają  już również znaczący dorobek artystyczny.  Zuzia Janik i Bartosz Peszuk,  zrobili pozytywnego zamieszania  w programie „The Voice Kids”, TVP2.  Niezwykły duet stworzył kilkuletni  Eryk Waszczuk ze znanym bialskim  wokalistą, wychowankiem „Chwilki”  – Januszem Maleńczukiem. To było  porywające widowisko wspaniałych,  cudownej muzyka i świetnie bawiącej  się publiczności. 

Zakochani w kulturze 

Kolejne tygodnie będą bogate w artystyczne  wydarzenia skierowane do  wszystkich grup wiekowych  – Zapraszamy kolejno na koncert –  Bialskie Kolędowanie, weekend Babci  i Dziadka, Koncert charytatywny – Bialscy  Artyści śpiewają kolędy, Bal królowej  Zimy oraz koncert Witolda Matulki  – zachęca dyrektor Mariusz Orzełowski.  W galeriach będą ponadto udostępnione  wystawy plastyczne i fotograficzne. Szczegółowy plan imprez dostępny  jest na stornie internetowej:  h_ p://www.bckbialapodlaska.pl/.  

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij