Lista przyszłych lokatorów

Rządowy program Mieszkanie Plus  w Białej Podlaskiej ma się lepiej niż  gdziekolwiek indziej. 1 marca, po weryfikacji przez BGK Nieruchomości, ZGL  publikował listę 186 rodzin, które niebawem  otrzymają klucze do własnego  M. Wszyscy przeszli niezbędną weryfikację, która ostatecznie zadecydowała  o ich miejscu na liście szczęśliwców. 

– Podstawowym kryterium branym  pod uwagę była zdolność czynszowa,  obliczana na podstawie specjalnego  kalkulatora. Ważne było ponadto zameldowanie  w Białej Podlaskiej, bo  chcemy wspierać ludzi, którzy tutaj żyją  i pracują – wyjaśnia prezes ZGL Bernadeta  Puczka. 

Do Zakładu Gospodarki Lokalowej dotarło  aż 1,4 tys. ankiet wstępnej kwalifikacji. Następnie kandydaci dostarczyli  dokumenty, na podstawie których obliczano  zdolność czynszową i przyznawano  dodatkowe punkty, m. in. za bycie  mieszkańcem Białej Podlaskiej. Brano  także pod uwagę liczbę dzieci w rodzinie  oraz niepełnosprawność. 

Budowa trzech bloków przebiega bezproblemowo.  Od miesiąca budynki są  już ogrzewane, pozostało jedynie malowanie  ścian. Pierwsi lokatorzy pojawią  się w nowych mieszkaniach już wiosną.  Mieszkania będą oddawane w tzw. stanie  deweloperskim, z tego powodu lokatorów  czekają „wakacje czynszowe” –  pierwszą opłatę czynszową będą musieli  wnieść we wrześniu br. 

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami  opłaty czynszowe z opcją  wykupu w przypadku mniejszych  mieszkań wyniosą 890 zł miesięcznie,  natomiast za duże mieszkanie rodzina  zapłaci 1100 zł (kwota odstępnego,  czynszu, wody i śmieci). 

Lista przyszłych lokatorów, zawierająca  ich ID oraz inicjały, dostępna jest na  stronie: http://www.zglbialapodlaska.pl.