KAMIL PASZKOWSKI CZŁOWIEKIEM ROKU 2017

Człowiekiem Roku 2017 Tygodnika Podlaskiego został jednogłośnie wybrany przez kapitułę nagrody Kamil Paszkowski. Nominowanymi do naszego wyróżnienia byli również: Cezary Jurkowski, Waldemar Mazur, Robert Mazurek i Włodzimierz Oberda.

– Każdy z panów – nominowanych do tegorocznej nagrody – zasługuje na wyrazy najwyższego szacunku i uznania za pracę na rzecz naszego regionu – powiedział senator Grzegorz gratulując laureatom w trakcie uroczystej gali, która odbyła się 17 marca br. w sali widowiskowej Bialskiego Centrum Kultury.

Tegoroczny laureat to pełnomocnik Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Lecha i Marii Kaczyńskich w Białej Podlaskiej, a jednocześnie koordynator wszystkich działań i prac związanych z powstaniem i odsłonięciem pomnika Pary Prezydenckiej. Od lat związany ze środowiskiem bialskich kibiców z którymi współtworzył murale poświęcone Żołnierzom Wyklętym, organizował mecze charytatywne oraz zbiórki przeznaczone dla Polaków na kresach. Inicjator obchodów wybuchu Powstania Warszawskiego w Białej Podlaskiej. W latach 2012-2015 członek zarządu MKS „Podlasie”. Od 2015 roku radny miejski, wiceprzewodniczący komisji Oświaty, Kultury i Sportu. Zaangażowany w projekt budowy bialskiego stadionu.