ŚWIĘTOWAŁA STRAŻ GRANICZNA

Uroczystości rozpoczęły się złożeniem kwiatów przy tablicy pamiątkowej przed kościołem św. Antoniego i mszą św. koncelebrowaną przez biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdę. Główne uroczystości otworzyło na Placu Wolności wprowadzenie sztandaru, złożenie meldunku przez dowódcę uroczystości oraz odegranie hymnu państwowego. W ich trakcie 300 funkcjonariuszy otrzymało awanse na wyższe stopnie służbowe, a wyróżniający się nienaganną i sumienną służbą, zostali odznaczeni Medalami za Długoletnią Służbę oraz Medalami za Zasługi dla Straży Granicznej, które wręczył im w imieniu prezydenta RP wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk.

– Dla nas, obywateli Polski, to wielki honor i zaszczyt, że państwo, funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, strzeżecie bezpieczeństwa i wolności nie tylko najjaśniejszej  Rzeczypospolitej, ale stanowicie również przednią straż Unii Europejskiej – powiedział Robert Gmitruczuk.

Na zakończenie piątkowego święta wicewojewoda, komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie płk Jacek Szcząchor oraz prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stafaniuk złożyli kwiaty pod pomnikiem śp. Lecha i Marii Kaczyńskich.