WIZYTA PREZYDENTA RP I PIERWSZEJ DAMY

1 czerwca na festynie w Parku Radziwiłłowskim było radośnie, kolorowo i tłocznie. W Dniu Dziecka od słów skierowanych do najmłodszych rozpoczęła się wizyta Pary Prezydenckiej.
– Święto dzieci to przede wszystkim, święto radości, miłości, uśmiechu i przyjaźni. Dzieci są naszym największym skarbem, przedłużeniem nas samych, naszym spełnieniem, naszą nadzieją. Janusz Korczak powiedział, że „gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – stwierdziła Agata Kornhauser-Duda, życząc najmłodszym zdrowia, miłości, poczucia bezpieczeństwa i otrzymywania w każdych okolicznościach wsparcia dorosłych.
Pierwsza Dama podkreśliła również okoliczności zaproszenia do Białej Podlaskiej. Wizyta to owoc inicjatywy stowarzyszenia „Biała Pozytywka”, którą kieruje Renta Stefaniuk. Rok temu międzypokoleniowa grupa białczan podczas goszczenia w Pałacu  Prezydenckim, zaprosiła Agatą Kornhauser-Duda do naszego miasta.
– Mojego męża nie trzeba było długo namawiać. Był u Państwa w 2015 roku i zachował to spotkanie w miłych wspomnieniach – stwierdziła Pierwsza Dama. Do swojej pierwszej wizyty niespełna 3 lata temu podczas Narodowego Święta Niepodległości nawiązał również Prezydent RP.
– Chciałem podziękować za patriotyczne wychowanie, o które dbacie w Białej Podlaskiej. Dziękuję, że pamiętacie o tym, co ważne dla Polski. Dzieci są dla nas tym, co najpiękniejsze. Marzymy o nich, dbamy o nie, staramy zapewnić się dla nich wszystko, aby mogły być szczęśliwe. Życzę państwu, abyście patrzyli w przyszłość z nadzieją. Życzę dzieciom, aby były szczęśliwe – powiedział Andrzej Duda.
Para prezydencka obejrzała wystawę prac wykonanych przez najmłodszych na konkurs „Za co kocham Polskę” i wręczyła nagrody laureatom. Upominki otrzymały też dzieci uczestniczące w festynie. Wyjątkowa naturalność i serdeczność gości sprawiła iż ludzie po kilku minutach nie odczuwali dystansu. Mieszkańcy Białej Podlaskiej oblegali Parę Prezydencką. Setki osób podchodziło z dziećmi, aby zrobić sobie pamiątkową fotografię z prezydentem lub jego małżonką.
– To wyjątkowa wizyta, bo bardzo rzadko biała podlaska Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe zaprasza na koncert wybitnego pianisty jazzowego Artura Dutkiewicza, nazywanego „Ambasadorem jazzu” oraz „Ambasadorem polskiej muzyki”. To jeden z najczęściej koncertujących za granicą polskich muzyków jazzowych. Pianista wystąpi przed bialska publicznością w niedzielę o godz. 17 w auli AWF (ul. Akademicka 2). Bilet w cenie 30 (ulgowy: młodzież, studenci, emeryci) – 40 zł do nabycia w klubie Verona (ul. Janowska 4/8) oraz w sklepie „Music Audio” (ul. Janowska 11). Koncert Dudkiewicza się zdarza aby prezydent odwiedził jakieś miasto dwukrotnie – przyznał prezydent Dariusz Stefaniuk.
Na zakończenie wizyty Prezydent RP Andrzej Duda złożył kwiaty pod pomnikiem Marii i Lecha Kaczyńskich.