FESTIWAL DZIEDZICTWA NARODOWEGO

Bezpłatne wejściówki na inaugurujący festiwal koncert odbierać można w Punkcie Informacji Kulturalnej BCK (ul. Warszawska 11A).

W poniedziałek i wtorek o godz. 10 w Zespole Szkół Muzycznych (ul. Warszawska 12B) trwać będą przesłuchania uczestników konkursu wokalnego – uczniów szkół muzycznych II stopnia. We wtorek o godz. 18 odbędzie się wręczenie nagród laureatom konkursu, połączone z koncertem uczniów bialskich szkół muzycznych. Wcześniej, bo o godz. 10 w Miejskiej Bibliotece Publicznej rozpoczną się warsztaty poświęcone poezji Zbigniewa Herberta, a o godz. 16 w tym samym miejscu – spotkanie Klubu Genealogicznego.

W środę o godz. 18 w hali AWF przy ul. Marusarza 8 czeka nas Wieczór Polonijny, w trakcie którego wystąpią: „Liber Cante” (Mińsk), „Karolinka” (Brześc), „Wileńszczyzna” (Wilno), ZPiT „Podlasie” oraz ZPiT „Podlasiacy”. Bezpłatne wejściówki można otrzymać w Punkcie Informacji Kulturalnej (ul. Warszawska 11A).

W czwartek czekają nas trzy imprezy. O godz. 9.15 w kinie „Merkury” rozpocznie się projekcja filmów dla dzieci, a po niej – „Dywizjonu 303”. O godz. 12 w sali 108 Bialskiego Centrum Kultury otwarta zostanie wystawa „Legiony na Podlasiu zwiastunem niepodległości, a o godz. 18 w Miejskiej Bibliotece Publicznej rozpocznie się Wieczór Literacki, poświęcony poezji Zbigniewa Herberta.