PRACA W GITD DLA 270 OSÓB!

Biała Podlaska rozwija się i zyskuje wymierne korzyści w postaci miejsc pracy w Głównym Inspektoracie Transportu Drogowego.

We wrześniu 2017 roku GITD otworzył w Białej Podlaskiej biuro elektronicznego poboru opłat. Jeszcze w tym roku zatrudnienie znajdzie w nim 120 osób. Rząd Prawa i Sprawiedliwości przeznaczył na ten cel 9,3 miliona złotych.

270 miejsc pracy w GITD

Docelowo – do końca przyszłego roku – w bialskim biurze kontroli opłaty elektronicznej oraz w centrum automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym pracowało będzie 270 osób. Wszystko to dzięki współpracy między administracją centralną a samorządem lokalnym. Miasto Biała Podlaska zapewni na potrzeby rozwoju wydziału GITD blisko 300 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Wszystko po to, żeby zawodowo aktywizować białczan.

Biała Podlaska staje się jednym z najwyraźniejszych przykładów inwestycyjnego zaangażowania państwa na wschodzie Polski. Obok szeregu programów socjalnych, rozwoju sieci dróg i kolei, budowy kluczowej dla regionu autostrady A2, realne korzyści w postaci miejsc pracy zyskują – dzięki współpracy na linii rząd-samorząd lokalny – sami mieszkańcy. Chętnych nie brakuje – w pierwszym naborze w 2018 roku o jeden etat ubiegało się ponad 30 osób.

Aktywizacja Polski wschodniej przyspiesza

Przeniesienie siedziby Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego do Białej Podlaskiej jest  jednym z istotnych elementów przyjętego przez rząd programu aktywizacji Polski Wschodniej. Teraz Biała Podlaska może zyskać jeszcze więcej. Uzyskanie przez Prawo i Sprawiedliwość większości  mandatów w sejmiku województwa lubelskiego to realna szansa na dodatkowy zastrzyk środków dla miasta i rozwinięcie kluczowych dla mieszkańców inwestycji.

– Wśród najważniejszych, gotowych do wdrożenia, inwestycji są budowa autostrady A2 do Białej Podlaskiej, a następnie do granicy kraju, budowa tunelu pod torami kolejowymi w mieście, obwodnicy wschodniej Białej Podlaskiej, uzbrojenie działającej w Białej Podlaskiej specjalnej strefy ekonomicznej, dokończenie budowy stadionu miejskiego i rozpoczęcie budowy sali teatralnej dla Bialskiego Centrum Kultury – zaznacza Dariusz Stefaniuk, prezydent miasta.

Doskonałe perspektywy

Przed Białą Podlaską otwiera się świetlana przyszłość. Jednak przed białczanami także druga tura wyborów, w której zadecydują, czy są gotowi na inwestycyjny, intensywny rozwój miasta. – Chciałbym, aby w moim mieście powstały nowe miejsca pracy w strefie ekonomicznej, prowadzone były dalsze inwestycje i zrobię wszystko, żeby tak się stało. Możecie trzymać mnie za słowo – przekonuje Stefaniuk.