DRUGI MUSICAL TEGO SAMEGO ZESPOŁU

Spektakl, podobnie jak poprzedni, przygotował zespół uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej pod wodzą Beaty Wawryniuk i Bożeny Szyc. W rolach głównych wystąpili Maja Jaroszuk oraz Tomasz Struk. O stronę muzyczną zadbał zespół w składzie Andrzej Maziejuk (pianino), Sylwester Suwała (gitara basowa), Kamil Suwała (gitara), Maciej Wawryniuk (gitara). Scenografię przygotowała Joanna Lewczuk.

– Trudno zliczyć jak wiele wakacyjnych nocy spędziłam w towarzystwie Marszałka Józefa Piłsudskiego, borykając się w międzyczasie z chorobami zakaźnymi dzieci, własną operacją. Starałam się jednak podejść do tematu profesjonalnie. Czytałam, szperałam i wszędzie gdzie tylko mogłam szukałam inspiracji, które miały swe korzenie w rzeczywistości. Wykreowana przeze mnie historia, przybliża widzom losy prostych, wiejskich ludzi, których dotychczasowe spokojne, sielskie życie zostało wywrócone do góry nogami wraz z dotarciem do wsi brygad Marszałka Józefa Piłsudskiego – mówi autorka scenariusza Beata Wawryniuk.

W trakcie spektaklu w oczach wielu widzów pojawiły się łzy, a po jego zakończeniu kłaniającym się aktorom towarzyszyły oklaski na stojąco.

– Przygotowywaliśmy się nieco ponad dwa tygodnie. To kolejny dowód, że choć nikt z nas nie jest profesjonalistą, pomijając zespół muzyczny, to udowodniliśmy, że niewiele nam brakuje – dodała Beata Wawryniuk.