POWRÓT DO TRENINGÓW

Od 7 stycznia treningi wznawiają piłkarki AZS PSW Biała Podlaska. Obecnie trwa ustalanie listy sparingpartnerów. Na razie w drużynie nie doszło do żadnych zmian kadrowych. Cel na wiosnę jest jasny: znaleźć się w pierwszej szóstce ekstraligi po rundzie zasadniczej.

W środę 9 stycznia treningi wznowią radzyńskie Orlęta. Trener Rafał Borysiuk już pożegnał się z Jurijem Perinem. O kolejnych zmianach w kadrze zespołu na razie nic nie słychać, ale na pewno będą. Lista sparingów już gotowa: pierwszy sprawdzian radzynianie rozegrają 19 stycznia z Mazovią Mińsk Mazowiecki.

W czwartek 10 stycznia po raz pierwszy w nowym roku trenować będzie Podlasie Biała Podlaska. Trener Przemysław Sałański i piłkarze dobrze wiedzą, o co walczą: utrzymanie się w III lidze to cel bezwzględny. Co prawda już w listopadzie z zespołem trenowali nowi zawodnicy, ale jak na razie władze klubu twierdzą, że nie czas na podawanie ich nazwisk. Lista sparingpartnerów jest już dopięta. Pierwszy mecz kontrolny bialczanie zagrają 26 stycznia z Orlętami Radzyń Podlaski. Największym bólem głowy jest dla bialczan brak własnego stadionu. Miasto zerwało umową z wykonawcą obiektu i nikt obecnie nie jest w stanie określić przybliżonego nawet terminu powrotu piłkarzy na macierzysty stadion. Piszczac okazał się gościnny, acz nieskuteczny. Arena PSW mniej gościnna, ale tam również zespół nie zdobywał punktów. Dwanaście oczek wywalczonych na wyjazdach sugerować może, by Podlasie swoje wszystkie domowe spotkania rozgrywało na obiektach rywali. Nie można jednak tego zrobić bialskim kibicom.