„Dobre, bo bialskie”

Po raz 19 wręczono statuetki dla najlepszych firm oraz instytucji powiatu, które swoją działalnością w znaczący przyczyniają się do gospodarczego lub społecznego rozwoju powiatu i jego promocji. Za 2018 rok statuetki „Dobre, bo bialskie" otrzymały:

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Farmer” z Rokitna, specjalizujące się w produkcji roślinnej (dynia bezpestkowa, kukurydza, len, ostropest oraz rzepak, posiadające również linię produkcyjną do tłoczenia olejów na zimno, zajmujące się ponadto sprzedażą maszyn rolniczych oraz skupem zbóż.

Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej, miejsce pielgrzymek do Cudownego Obrazu Królowej Podlasia, przy którym odbywają się również m.in. Festiwal Życia, Młodzieżowe Dni Skupienia, Kodeńska Szkoła Lektorów oraz rekolekcje dla kapłanów i wiernych. Pielgrzymi i turyści odwiedzający Kodeń mogą skorzystać z Domu Pielgrzyma, który oferuje 177 miejsc noclegowych oraz restauracji „U Oblatów”.

Firma Diana – Usługi Gastronomiczne, specjalizująca się m.in. w przygotowywaniu posiłków, produkcji wyrobów cukierniczych i wędlin, usługach cateringowych, i organizacji imprez okolicznościowych. Firma zapewnia posiłki blisko 2 tys. osób dziennie.

Zamek Biskupi w Janowie Podlaskim to czterogwiazdkowe centrum konferencyjno-wypoczynkowe, zapewniające doskonałe warunki tak do spotkań kameralnych, jak i dużych grup, dysponuje m.in. 15 salami konferencyjnymi, a cała przestrzeń zaprojektowana jest do modułowego łączenia, co umożliwia stworzenie jednej sali dla nawet 1 tys. gości.

Gmina Międzyrzec Podlaski jest zwycięzcą konkursu „Gmina Lider Samorządności”, gmina wyróżniła się rekordowym pozyskaniem środków zewnętrznych, w 2018 r. wybudowano tu m.in. 3 km sieci kanalizacyjnej, oddano do użytku pierwsze gminne przedszkole i zmodernizowano stację uzdatniania wody.

W trakcie uroczystości przyznano także medale „Zasłużony dla Powiatu Bialskiego”, które otrzymali: Akademia Taekwon-do VIRTUS z Łomaz, Jan Brodawka – właściciel Zakładu Mięsnego „Karol” w Strzakłach, Anna Dejneko – właścicielka obiektu hotelowo-bankietowego „Dolina Bugu” w Kodniu, Artur Grzyb – dyrektor LO w Międzyrzecu Podlaskim, Mariusz Jakubiuk – właściciel Firmy AGRO-Handel w Polubiczach Wiejskich, Zofi a Nuszczyk – sołtys wsi Dubica Górna, Grzegorz Pietrusik – Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej, Zenon Śledź – właściciel Zakładu Instalatorstwa Sanitarnego w Białej Podlaskiej oraz Paweł Trochimiuk – dyrektor Spółki Furora LiQuid.