ElectroAcoustic – młody zespół dojrzałych muzyków

W Klubie Kultury Scena odbył się pierwszy koncert z „Trasy na sześć” bialskiej grupy ElectroAcoustic. Występ śmiało można uznać, za udany. Licznie przybyła widownia nie poprzestała na wysłuchaniu przygotowanego repertuaru i zmusiła „akustycznych elektryków” do odegrania bisów.

– Tak się składa, że zespół ElectroAcoustic zawiązał się w moim lokalu, w trakcie jam session. Czując się wobec tego zobowiązany bez chwili zastanowienia postanowiłem wesprzeć muzyków swoim mecenatem – opowiada Ryszard Więcierzewski właściciel pubu maKULaTURA.

Szybkie początki…

Zespół powstał w sierpniu ubiegłego roku. Do stycznia przygotowywał materiał na swoją pierwszą trasę koncertową i zaplanował realizację przedsięwzięcia ElectroAcustic Show. Jest to talk show, w którym zaproszeni przez muzyków znani bialczanie nie tylko udzielają odpowiedzi na pytania, ale także grają razem z nimi covery znanych przebojów. Są już nagrane pierwsze odcinki, które emitowane będą w internecie i tv.

– To był dla mnie koncert szczególny. Zagraliśmy sześć utworów mojego autorstwa, z czego 3 z moimi tekstami więc przed występem towarzyszyła mi lekka trema związana z tym, czy ten materiał jest dobry, czy spodoba się ludziom. Uspokoiłem się, gdy po koncercie słuchacze pytali, gdzie można kupić naszą płytę, a tej przecież jeszcze nie mamy – mówi klawiszowiec Mariusz Wojewoda, inicjator powstania zespołu, do którego przed spotkaniem Beaty Wawryniuk i Piotra Frankowskiego w klubie maKULaTURA bezskutecznie szukał muzyków.

…dojrzałych muzyków

Beata Maria Wawryniuk karierę wokalną rozpoczynała od śpiewania psalmów responsoryjnych i szlifowania głosu pod okiem Krzysztofa Olesiejuka w grupie wokalnej Brevis. Najbliższe jej gatunki to jazz, soul, poezja śpiewana i – przede wszystkim – piosenka aktorska. Jest nauczycielką języka polskiego, wyreżyserowała dwa musicale bardzo ciepło przyjęte przez publiczność: „Niezwykłe Boże Narodzenie” i „ Uwierz Polsko”, pracowała również jako dziennikarz muzyczny.

Mariusz Wojewoda, klawiszowiec i perkusista pierwsze kroki stawiał w lubelskich projektach muzycznych. Był założycielem i twórcą repertuaru zespołu Face. Obecnie gra na perkusji w zespołu Blue Rain, z którym zajął pierwsze miejsce na festiwalu Blues Rock w Łomży i nagrał płytę. Ma na swoim koncie m.in. występy przed Turbo, Cree, Kasą Chorych i Krzysztofem Cugowskim.

Piotr Frankowski w połowie lat osiemdziesiątych grał na gitarze w takich zespołach jak: Adredon, Dzieci z Kresów Wschodnich, Józef Stalin, Joy of Sandness, Anfall&Przyjaciele, Czarna Wołga, Red Kapo, Live, PPH. Wrócił do muzyki po 20 latach przerwy. Pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym, zajmuje się również dziennikarstwem i gra w brydża w trzecioligowym UKS Kraszak I.

Przed ElectroAcoustic kolejne koncerty: w Siedlcach, Warszawie, Siemiatyczach i Terespolu. Do Białej wrócą w czerwcu by galą związaną z ich talk show zamknąć tę trasę koncertową.