Regionalna konwencja PiS w Drelowie. Senator Grzegorz Bierecki: Pokazujemy, że dotrzymujemy obietnic. Chcemy Polski równych szans

Głównymi tematami spotkania były podsumowanie niedawnej ogólnopolskiej konwencji Prawa i Sprawiedliwości oraz przedstawienie głównych jej założeń, czyli tzw. „piątki Kaczyńskiego”, a także inwestycje przygotowywane przez samorząd województwa lubelskiego, które będą realizowane w ciągu najbliższych lat.

O planach rządu i tym, co one oznaczają dla mieszkańców Południowego Podlasia mówił senator Grzegorz Bierecki. W swoim wystąpieniu Bierecki podkreślił, że najnowsze propozycje PiS to ogromna szansa dla mieszkańców regionu i dowód na to, że partia rządząca dotrzymuje obietnic.

– 500 plus na pierwsze dziecko dla rodzin, czy tzw. trzynastki dla emerytów pokazują, że rząd pamięta zarówno o młodych ludziach, jak i o seniorach. Z kolei plany przywrócenia połączeń autobusowych w mniejszych ośrodkach, to ogromna szansa dla naszego regionu i wyjście naprzeciw oczekiwaniom tysięcy Polaków. To wyrównywanie szans i zupełnie nowa jakość w polityce. Wcześniejsze rządy lekceważyły uboższe regiony i zapominały o małych miejscowościach. Dopiero pod rządami PiS, ta polityka uległa zmianie. Teraz dopiero możemy powiedzieć, że władze chcą zapewnić równe szanse wszystkim Polakom – mówił Bierecki.

Bierecki podkreślił również, że propozycji PiS nie można traktować, jako „rozdawnictwa”, jak próbują przekonywać politycy opozycji. – To przede wszystkim sprawiedliwość, ale też działanie prorozwojowe – wyjaśniał senator.  

Z kolei wicemarszałek województwa Dariusz Stefaniuk przedstawił najnowsze plany lubelskiego urzędu marszałkowskiego.

– Nie będziemy żałować środków aby nasz region mógł się rozwijać. Poprzednie władze samorządowe zaniedbywały nasz region, teraz to się zmienia. Będziemy stawiać na rozwój infrastruktury, szczególnie tej drogowej, bo to najbardziej stymuluje rozwój – powiedział Stefaniuk.