Piątka Kaczyńskiego wkrótce u nas w regionie

 – Wszystko po to, żebyśmy mogli dalej rozwijać Polskę zarówno pod kątem społecznym, jak i gospodarczym. To również odpowiedź na wszystkie problemy, które są zgłaszane podczas spotkań, na których obecni są parlamentarzyści. Na spotkaniach, w których i ja  uczestniczyłem problemy się pojawiają. To właśnie problem połączeń w małych miejscowościach, niskich emerytur, dobrze płatnych miejsc pracy dla młodych ludzi, ale też problem dróg – mówił na briefingu prasowym wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.
 
Po briefingu wojewoda oraz pracownicy LUW wyruszyli w trasę specjalnie oznakowanym samochodem, żeby informować o nowych propozycjach programowych  dla Polaków. Na początek na trasie przejazdu pojawiły się gminy: Jastków, Garbów i Niemce (pow. lubelski).
 
Docelowo akcja informacyjna dotrze do wszystkich gmin województwa. – Ten samochód będzie jeździł do końca kwietnia po wszystkich gminach. Pracownicy Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego będą informować jak wygląda program Prawa i Sprawiedliwości, dyskutować o jego szczegółach. Chcemy bezpośrednio z mieszkańcami rozmawiać na ten temat. Robimy to w charakterze informacyjnym dla mieszkańców – dodał wojewoda.  
 
– Na specjalnej podstronie LUW dotyczącej „Nowej piątki” zamieszczony jest harmonogram godzinowy wyjazdu busa w teren na najbliższy tydzień. W tym tygodniu objedziemy wszystkie gminy powiatu lubelskiego. W piątek będzie to również powiat świdnicki. Do tego samochodu dołączy też drugi i będą jeździć po terenie województwa z pracownikami Urzędu, jak i Krajowej Administracji Skarbowej i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – dodał rzecznik prasowy wojewody Marek Wieczerzak.