Radni PiS przeciw homopropagandzie. Co na to prezydent?

Bialscy radni PiS obawiają się, że prezydent Białej Podlaskiej wzorem swojego kolegi z Warszawy, który przecież wspierał go podczas kampanii wyborczej, również będzie promował szkodliwą ideologię.  Chcąc rozwiać wątpliwości, działacze Zjednoczonej Prawicy napisali list do prezydenta Litwiniuka. Czy możemy być spokojni, że nasze dzieci nie będą bombardowane promocja seksu i homoseksualizmu?

„Czy prawdą jest, iż wzorem kolegów z PO pełniących zaszczytny urząd Prezydenta w innych miastach Polski chce Pan Prezydent, pomimo licznych protestów i wątpliwości natury społecznej i prawnej podpisać Deklarację na rzecz społeczności LGBT+ (ang.. Lesbian, Gay Bisexual, Transgander, Karta lesbijek, gejów, osób biseksualnych oraz osób transgenderycznych). W imieniu mieszkańców prosimy o jasne zdeklarowanie się i zaprzeczenie, iż chce Pan ingerować w wychowanie i wprowadzać deprawację w bialskich szkołach.” – czytamy w piśmie.

Zjednoczona Prawica przypomina, że „deklaracja na rzecz społeczności LGBT zakłada ingerencje w programy nauczania w szkołach i wprowadzenie tzw. zajęć antydyskryminacyjnych, będących niczym innym jak nauczaniem dzieci podejmowania praktyk seksualnych. Dla dzieci w wieku 0-4 lat przewiduje się naukę masturbacji, 9-latki mają się uczyć, jak negocjować bezpieczny i przyjemny seks.” Czy takie praktyki zostaną zaserwowane również naszym najmłodszym? Czy prezydent odpowie na pytania radnych PiS?