Tak jeżdżą bialscy piraci drogowi!

Trzy zatrzymane prawa jazdy oraz ponad 210 ujawnionych kierowców przekraczających prędkość, to bilans wczorajszej akcji na terenie powiatu bialskiego. Niechlubnym rekordzistą okazał się 21-latek kierujący BMW, który dozwoloną prędkość przekroczył o 91 km/h. Mężczyzna stracił uprawnienia, ukarany został również mandatem karnym. Policjanci apelują o rozważną i bezpieczną jazdę, przypominając, że nadmierna prędkość jest wciąż główną przyczyną zdarzeń drogowych. Zapowiadają również kolejne akcje na drogach powiatu.

Wczoraj policjanci z bialskiej drogówki prowadzili na drogach powiatu akcję „Prędkość". W czasie działań skontrolowali ponad 230 kierujących. Wczorajsze wzmożone działania pokazały, że nie wszyscy przestrzegają obowiązujących ograniczeń prędkości. Jeżdżąc zbyt szybko popełniają wykroczenia, a przede wszystkim stwarzają zagrożenie sobie jak też innym uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze ujawnili ponad 210 kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość.

Rekordzistą okazał się 21-letni mieszkaniec gm. Zalesie. Po godz. 22:00 na al. Tysiąclecia w Białej Podlaskiej, kierując samochodem marki BMW przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 91 km/h. Mężczyzna pędził 141km/h. 21-latek ukarany został mandatem, a jego „konto" zasiliło 10 punktów karnych. 21-latek i dwóch innych kierujących z „ciężką nogą" stracili również dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami.  

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek. Przypominamy, że kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym minimum o 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli nadal będzie prowadzić, okres ten zostanie wydłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Apelujemy o rozważną i bezpieczną jazdę przypominając, że nadmierna prędkość jest wciąż główną przyczyną zdarzeń drogowych!