Niebezpieczny wypadek pod Woskrzenicami. Białorusin wymusił pierwszeństwo

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na DK-2 w m. Woskrzenice Duże. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem ciężarowym, wykonując manewr skrętu w lewo doprowadził do zderzenia z busem. W wyniku wypadku do szpitala trafiły dwie osoby. Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Do wypadku doszło wczoraj rano na krajowej „dwójce” w miejscowości Woskrzenice Duże. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki Maz, wykonując manewr skrętu w lewo, na stację paliw, zderzył się z jadącym z przeciwka busem. Ciężarówką kierował 45-letni obywatel Białorusi. Drugim autem kierował 49-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej.

W chwili zdarzenia kierujący pojazdami byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. W wyniku zdarzenia kierowca oraz pasażer samochodu dostawczego marki Toyota doznali obrażeń ciała i trafili do szpitala. W miejscu zdarzenia przez kilka godzin występowały utrudnienia w ruchu, który odbywał się wahadłowo.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.