To jedyny taki szpital w Polsce i drugi w Europie. Nowy oddział w naszym województwie!

W uroczystości uczestniczyli też m.in. metropolita lubelski abp Stanisław Budzik, Christian von Volkmann z MagForce Sp. z o.o., dyrektor SPSK4 w Lublinie dr Radosław Starownik, wicemarszałek województwa lubelskiego Zbigniew Wojciechowski, zaproszeni goście z organizacji rządowych, naukowych, stowarzyszeń pacjentów.

– Gratuluję wszystkim tego przedsięwzięcia. To pierwszy tego typu ośrodek poza terenem Niemiec. To przedsięwzięcie to kolejna, realna szansa dla chorych na nowotwór, na glejaka mózgu, to pewnego rodzaju zabezpieczenie dla wszystkich potencjalnych chorych. To niezwykle ważne przedsięwzięcie dla mieszkańców Lublina, mieszkańców województwa lubelskiego. Bardzo za tę inicjatywę dziękuję – mówił wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.

Ośrodkiem terapii NanoTherm w szpitalu SPSK4 będzie kierował prof. dr hab. n. med. Tomasz Trojanowski, który jest szefem i kierownikiem Oddziału Neurochirurgii i Neurochirurgii Dziecięcej, krajowym konsultantem w dziedzinie neurochirurgii i członkiem Naukowej Rady Konsultacyjnej Ministra Zdrowia, razem z prof. dr. hab. n. med. Radosławem Rolą, nowym szefem i kierownikiem Oddziału Neurochirurgii i Neurochirurgii Dziecięcej w szpitalu SPSK4 w Lublinie.

SPSK4 w Lublinie to jedyny szpital poza terytorium Niemiec, który oferuje terapię NanoTherm firmy MagForce do leczenia pacjentów z nowotworem mózgu. Umowa o współpracy zapewnia pacjentom szybszy dostęp do leczenia po diagnozie, umożliwia leczenie przy pomocy terapii NanoTherm w ich ojczystym kraju.