500 plus na pierwsze dziecko coraz bliżej

Jak poinformowała minister Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska projekt przyznający 500 zł na pierwsze dziecko trafia własnie przed Stały Komitet Rady Ministrów i prawdopodobnie na następnym posiedzeniu zostanie przyjęty przez rząd. 

“Bardzo konsekwentnie realizujemy naszą mapę drogową. W pierwszej kolejności musieliśmy przyjąć to rozwiązanie o świadczeniach dla emerytów i rencistów. (…) Termin wejścia w życie programu +Rodzina 500 plus+ też jest absolutnie niezagrożony. 1 lipca będziemy mogli już składać te wnioski” – zapewniła minister Rafalska na antenie Polskiego Radia. 

W chwili obecnej jest poddawany konsultacjom społecznym.

“Dzisiaj na Stałym Komitecie Rady Ministrów będzie przyjęcie tej propozycji, bo okres składania uwag już się skończył. Być może na następnej Radzie Ministrów będzie przyjęcie propozycji tego projektu. I będzie skierowanie do Sejmu i kolejne prace, tak jak w zeszłym tygodniu nad +Emeryturą plus+, tak nad nową wersją programu +Rodzina 500 plus+” – podkreśliła minister.

Elżbieta Rafalska zapewniła, że rząd konsekwentnie realizuje “piątkę Kaczyńskiego”, a terminy zaprezentowane przez premiera Morawieckiego są niezagrożone.