Litwiniuk obiecuje, WOD-KAN zwodzi

Ujawnienia zarobków Ernesta Jaroszka domagamy się od wielu tygodni. Publicznie wezwaliśmy WOD-KAN do szanowania polskiego prawa, które nakłada na spółki komunalne obowiązek udzielania informacji dotyczącej kwestii zarobków zarządu czy kadry kierowniczej. Bez skutku. Mimo wielokrotnie zadawanych pytań wciąż nie wiemy, ile zarabia Ernest Jaroszek.

Wiemy za to, ze jest kolegą prezydenta Michała Litwiniuka, wiemy, że pomagał mu w kampanii wyborczej i wiemy, że nie wypłacono mu wtedy za pracę żadnych pieniędzy.

Zapytaliśmy więc Litwiniuka, czy jego kampanijne zapowiedzi, że będzie zarządzał Białą Podlaską w sposób „przejrzysty” i „otwarty” są jeszcze aktualne, czy – jak wiele innych – pozostały tylko na wyborczych ulotkach.

– Poprosiłem spółkę o udzielenie stosowanych informacji – odpowiedział nam Michał Litwniuk.

Jeśli rzeczywiście tak się stało, to WOD-KAN nie przejmuje się za bardzo zdaniem prezydenta miasta. Do momentu zamknięcia tego wydania Tygodnika Podlaskiego WOD-KAN nie odpowiedział nam  bowiem na pytania i wciąż nie wiemy, ile zarabia tam kolega Litwiniuka. Nie odpuszczamy – już za tydzień kolejne informacje w tej bulwersującej sprawie.