Zofia Mamruk kontra eks-wójt z zarzutami

Wolne miejsce w radzie gminy to efekt zrzeczenia się mandatu przez Dominikę Moś. Niespodziewanie do wyborów stanął były wójt Janowa, Jacek Hura. Przypomnijmy, że odchodził on z urzędu w atmosferze skandalu – prokuratura przedstawiła mu poważne zarzuty w związku z tzw. aferą odśnieżeniową. Miała ona polegać na tym, że celowo zaniżono wartość zamawianej usługi aby nie ogłaszać nań przetargu a zamiast tego wybrać wykonawcę w drodze zapytania o cenę. Tak się składa, że wykonawcą została firma bratanka wójta. Zarzuty dostali również zastępca Hury Andrzej T. i pracownik gminy Leszek J.

Hura w całej sprawie dopatruje się politycznej prowokacji i spisku. – Stawiane mi zarzuty to parodia, którą trudno byłoby wymyśleć nawet wybitnemu reżyserowi – powiedział nam eks-wójt.

Najpoważniejszą kandydatką do objęcia mandatu jest jednak Zofia Mamruk, startująca z komitetu „Nasz Pawłów”.

– Zależy mi na tym, by nie dzielić więcej naszej miejscowości. A moim zdaniem to największa przewina poprzedniego wójta i mojego kontrkandydata: on podzielił ludzi – mówi nam Zofia Mamruk. – Czuję, że mam poparcie i że ludzie mi ufają. W przeciwieństwie do pana Hury mieszkam tu, w Nowym Pawłowie. Znam tu wszystkich, wiem jakie są problemy i jak je rozwiązać – dodaje Zofia Mamruk, którą popiera Prawo i Sprawiedliwość.

Zofia Mamruk zapowiada, że jako radna będzie zabiegać o remont drogi prowadzącej z Romanowa do Nowego Pawłowa. Nie czekając na wynik wyborów podjęła już w tej sprawie działania rozmawiając na ten temat z wicestarostą bialskim Januszem Skólimowskim i wicemarszałkiem województwa lubelskiego Dariuszem Stefaniukiem, którzy zapewnili ją o wsparciu.

Zofia Mamruk ma pięcioro, dorosłych już, dzieci. Od wielu lat działa w Kole Gospodyń Wiejskich.

– Jestem osobą pokojową i taką atmosferę po latach kłótni i waśni chciałabym wprowadzić w całej gminie – podsumowuje Mamruk.

Stawkę kandydatów uzupełni Anna Sijko z komitetu Karola Michałowskiego.